| OnlyTheScript a întrebat:

M-am certat cu o prietena din cauza prietenului meu. Eu cu prietenul meu ne intelegem foarte bine, dar prietenei mele ii place de un baiar si nu prea ii merge bine cu baiatul acela. S-a suparat pe mine din cauza ca in excursie am stat mai mult cu prietenul meu ( dar am stat si cu ea) si s-a mai suparat si din cauza ca prietenul meu imi facea avansuri in fata ei, iar ea a zis ca se simte naspa cand face el asta deoarece isi aminteste de baiatul pe care il place enorm de mult.
Ce parere aveti? Cum as putea sa ma impac cu ea?

6 răspunsuri:
| Gekkō a răspuns:

In nici un caz nu prietenul tau e de vina, fii sigura de asta Diana.
Probabil ca ea e cam mofturoasa, de aia ii e ciuda ca ai stat mai mult cu el. E ceva normal, nu? Daca ai un prieten, e prietenul tau, va iubiti, va respectati, va intelegeti, normal sa ai si timpul tau cu el, sa faceti si altceva, sa mergeti in excursie si altele, asta inareste relatia voastra.
Daca prietenul tau de ia de mana, te saruta si fata aia vede, ce sa faci? E vina ta? Inteleg ca trece printr-o perioada nasoala si intelege-o si tu, incearca sa vorbesti mai bland cu ea, sau lasa dupa ea, sa vezi, o sa-i treaca asta.
Sau, poate sa mai fie altceva, sa fie si invidioasa si sa se dea la prietenul tau.
Nu cunosc situatia, dar ai rabdare, okay?

Succes!

| OnlyTheScript explică (pentru Gekkō):

Thoamne deci tu trebuie sa te faci psiholog nu alta! de unde ai stiut ca exact asa a fost? :O:O:O k exact asta s-a intamplat doar ca nu am mai avut rabdare sa scriu toata povestea :O:O:O wow

| Gekkō a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Ioi, m-am speriat ca am scris ceva ce nu ti-a placut.
Nu sunt psiholog, am doar 19 ani happy Mi-am dat seama pentru ca stiu cum sunt oamenii, am avut multe experiente cu tot felul de oamnei, care mai de care, intr-adevar, e nasoala viata (din punctul meu de vedere).
Sper ca te-am ajutat, sa succes in continuare cu prietenul tau, si sa fii atenta la persoanele din jurul tau, chiar la toti, inclusiv prietenul happy
O zi faina!

| TaLyDa a răspuns:

Cere-i scuze si spune-i sa nu se mai repete.Si incearca sa nu se mai repete.Cel putin nu in fata ei... Vorbeste si cu prietenul tau
BAFTAhappy

| OnlyTheScript explică (pentru TaLyDa):

Eu tot incerc si am si vorbit cu prietenul meu, dar nu eu sunt cea care ii face avansuri lui ci el imi face mie. eu tot incerc dar degeaba.sad

| TaLyDa a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Poate ca peste putin timp, prietenei tale o sa ii treaca...