| olly_7546 a întrebat:

Eu si prietena mea cea mai buna suntem cu niste baieti si am pus un pariu de genu "Daca tu il imbratisezi pe ala eu il imbratisez pe celalalt" (nu este vorba de prietenii nostri). Ei doi au aflat si s-au suparat pe noi. Au hotarat sa se "combine" cu alte fete fara ca acelea sa stie adevarul si dupa ce ne-am impacat cu ei ne-au spus ca sunt cu acele fete doar de fatada si ca trebuie sa vada cum sa se desparta de ele.Noi doua am inteles ca din vina noastra se intamplase aceasta poveste complicata si am hotarat sa nu ne suparam pe ei si sa-i ajutam sa scape de celelalte.Asta se intamplase ieri la scoala, iar azi am aflat ca prietenii nostri nu stiu cum sa le spuna celorlalte fete ca se despart de ele(fara sa le supere). Intr-un sfarsit au reusit sa scape de ele dar eu cu prietenul meu ne-am certat din cauza ca el auzise de la colegele lor(care nu prea ma suporta)ca eu sunt cu prietenul lui cel mai bun si prietenul prietenei mele cea mai buna.Nu il mai inteleg deloc, iar acele zvonuri nu sunt adevarate dar el nu mi-a dat ocazia sa-i explic.Credeti ca a fost bine cum am procedat eu si prietena mea cea mai buna cand am ramas cu ei cand erau si cu celelalte fete?

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

O intreaga telenovelalaughingsincera sa fiu cred ca nici voi nu stiti ce vreti (ca doar de la voi a pornit totul)ei nu au facut altceva decat sa va intre in joc(ce pot sa zic...foarte matur).Nu cred ca ati procedat bine de la inceput,nu stiu cati ani aveti (pentru ca si varsta joaca un rol foarte important)dar ar trebui sa incepeti o relatie atunci cand sunteti pregatite, nu cand toata lumea o face pentru ca stiu si eu, e probabil la moda.Adevarul este ca sunteti impreuna cu tipii astia doar de ochii lumi...in relatia vostra nu e vorba de sentimente.Eu in locul tau nu m-as stresa, gandeste-te ca ne era cel menit sa-ti fie alaturi.thinking

| IIIx333III a răspuns:

Nu ati procedat de loc corect. Atat timp cand voi doua doar vroiati sa ii imbratisati pe acei baieti[pentru ca de la asta a pornit] nu era nimic grav. Daca ei sunt atat de gelosi incat sa se gandeasca atat de departe, trebuia sa ii parasiti de mult. Nu merita asa ceva niciodata. Daca o sa va intalniti cu un amic si o sa va pupati pe obraz...sau ceva de genul... o sa se desparta de voi? Nu mi se pare corect. Dati-le ce meritawinking.

| AnGeL a răspuns:

Sincer nu cred (trebuia sa mai asteptati sa se intoarca la voi)

| CosmiiX a răspuns:

NU! clar. cea mai mare prostie. acum vor crede ca va au la degetul mic. c a voi nu le-ati spus nimic si stiati ca sunt si cu alte fete. god.
deci spuneti`le. ca ori cu voi ori cu ele. si daca le vor alege pe ele...si daca ei le aleg pe ele. ei vor suferi si tot la voi se vor intoarcewinking funda?

| GeOrGy2o1o a răspuns:

Olly a formulat gresit pentru ca noi eram frt suparate si i'am lasat asa dupa ceva timp in care au insistat cu sunatul la telefon ne'au explicat tot la scoala si ne'au spus ca ne iubesc dar oricum nu mai cont ca eu il besc pe al meu iar ea nu mai e cu el...