| anonim_4396 a întrebat:

sunt pe cale sa invit o fata la un suc si as vrea niste sfaturi cum ar trebui sa o fac, iar dupa ce ma intalnesc cu ea ce ar trebui sa vorbim si chestii din astea.
Va rog ajutati`ma, sunt un baiat cam timid si mai rusinos asa si nu prea stiu ce sa fac happy

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Nu te mai subestima, nu esti chiar asa rusinos daca te-ai hotarat sa o scoti la suc. Ai tu curaj, doar esti barbat, stsi linistit, o sa te descurci!

Daca ai vorbit cu ea pe mess pana acum, o poti invita tot pe mess. E cel mai simplu mod. O intrebi simplu si frumos. "Ai treaba maine?" Daca spune ca nu, atunci ii spui: "Atunci hai cu mine la un suc/bataie cu bulgari/patinoar". Daca spune ca are treaba, atunci ai putea sa spui: "Hmmm, pai atunci daca o sa ai o zi ocupata, o sa ai nevoie de putina relaxare. Te scot la un suc. Ce zici? big grin "
Daca spune ca nu poate, sau te amana, nu te ruga de ea si nu mai incerca o vreme, mai las-o sa fiarba. Vezi cum merg lucrurile in continuare. Daca devine mai rece, inseamna ca vroia doar sa fiti prieteni si asta e. N-a fost sa fie. Daca nu s-a schimbat nimic, atunci e clar ca a avut un motiv bun sa te amane, dar isi doreste sa mearga cu tine la suc. O mai inviti cam dupa o saptamana.

Asaaa, sa presupunem ca iesiti.
La prima intalnire nu va tineti neaparat de mana. Ar fi frumos sa-i deschizi usa cand intrati. Dar nu-i aseza si scaunul, e prea teatral. Are dreptate pant3ran3agra, ar fi bine sa iti iei ce isi ia si ea. Face lucrurile mai simple, altfel ar putea sa inteleaga ea cine stie ce mesaj ascuns, noi fetele avem numai barzauni in cap.hee hee

Va asezati, toate bune si frumoase, tu platesti. Nu o lasa pe ea, chiar daca spune o data sau de doua ori ca vrea ea sa plateasca sucul ei. Ii spui ca iti face placere sa platesti tu, sa te lase macar prima data.

Despre ce vorbiti? Pentru inceput e bine sa comentati ceva ce ati vazut amandoi in drum spre locul unde sunteti. Daca nu e nimic, bagi faza cu iarna. O intrebi daca ii place zapada, sau prefera vara, apoi, aluneca discutia. Ii place la munte sau la mare? Tie iti place sa inoti, ea se pricepe? Ai grija sa nu fie un interogatoriu. Nu o intrebi chestii pana la epuizare. Pui o intrebare, spui ceva despre tine si atunci ea o sa completeze spunand ca si ei ii place sau displace. Povestesti ceva micut, apoi iar o mai intrebi nu stiu ce. Sa nu fie monoton. Nu te teme de momentele in care nimeni nu spune nimic. Nu sunt neaparat stanenitoare, e o ocazie sa va uitati unul la altul si sa va ranjiti. big grin E ceva dragut. Bine, asta nu inseamna ca va raniti 10 minute. Acolo, un moment.

Poate va mai si plimbati dupa. Poate va si bateti cu zapada. Sa n-o bulgaresti excesiv, ca s-o fi dat fata cu fond de ten, ii strici smecheria. tongue

Neaparat sa o conduci pana acasa. Nu stiu daca merge pupatul. Tu stii ce fel de fata e. Dar mai bine mai astepti, nu poti fi niciodata sigur ce-i in caputul ei.

Nu-ti zic "Bafta!", ca n-ai nevoie. tongue Distractie placuta!

7 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

De exemplu te duci la ea si ii zici daca are placerea de a iesi cu tine la un suc. daca accepta e bine, te comportii normal, o intrebi si tu despre scoala, sau despre ea ...mai pe final ii ceri id-ul de messenger, sau daca il ai ii ceri numarul de telefon, si isi va da seama ca o placi

| ShineMe a răspuns:

Ii poti spune."Am si eu o intrebare ai vrea sa iesi cu mine la un suc?" si daca vede ca ai curaj sa ii zici in fata va accepta

| ana14 a răspuns:

Buna.pai o intrebi pe mess sau fata in fata daca nu ai id ei daca vrea sa iesiti la un suc. ceva de genu cum a zis si pant3ran3agratonguesi puteti vorbi despre ce hobby'uri are, ce ii place sa faca in timpul liber, ce fel de filme ii plac, ce muzica asculta, mel preferata, ce sporturi preactica, chestii din'asteabig gringood luck!happyhappyhappy

| askanyo_8091 a răspuns:

Fi glumet dar nu inrece masura/ fat un dus inainte/ ia-ti hainele de duminica adica alea bune/ si fi tu insunti

in caz ca punctele 1 si 3 se contracareaza si glumet...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce texte au astia in ei... vrajeli cardelirolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna vr s te *** la un suc? asa e mai usor fratee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce prostii scrieti pe aici ...chiar nu stiti cum sa vrajiti fetele... slabutzi