| anna_8465 a întrebat:

Sunt super speriata, am avut contact sexual, ne-am protejat, dar dupa ce a terminat ne-am dat seama ca prezervativul a alunecat si a ramas inauntrul meu. Am luat escapelle la aproximativ o ora dupa contact, iar acum, dupa 12 ore cam asa de cand am luat pastila, ma doare abdomenul ca si cand mi-ar veni ciclul, ma duc foarte des la toaleta si ma doare/ustura inauntru cand merg la toaleta. E motiv de ingrijorare? Exista posibiliatea ca sa fi ramas insarcinata? Mentionez ca sunt cam in perioda fertila, adica ciclu mi-a venit pe 10 ianuarie si a durat cam 7-8 zile.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu ai fost la medic inainte sa iei Escapelle? Ca este o bomba cu hormoni care te poate si omori daca o iei incorect sa daca ai vreo contraindicatie (varsta de exemplu).

Răspuns utilizator avertizat
| jasmine73 a răspuns:

Pentru a calcula perioada fertila intri pe net si vezi exact cand e sigur si cand nu. daca ti-a venit ciclul pe 10 ian perioada ta fertila a fost cam intre 20-29ian, cu perioada de maxima ovulatie 24-25ian, deci daca s-a intamplat ieri, azi nu sunt probleme, durerile de burta sunt de la pastilele luate, doar un test de sarcina facut la zece zile de la contact, eu cred ca nu e nimic dar e bine sa verifici

Răspuns utilizator avertizat
| SweetLikeaLemon a răspuns:

@Gabi - "sunt semne clare:
fatul apasa pe vezica urinara...deaia te duci asa des la toaleta"
... Draga Gabi. De unde mama naibii sa apese fatul pe vezica urinara? Care fat? fata a zis ca sunt 12 ore de cand a luat Escapelle, la tine un fat se dezvolta in 12-13 ore? In primul rand, daca a luat Escapelle, asta ar trebui sa anuleze orice posibilitate de sarcina, eu una mai departe nu ma pricep dar macar, astia care dati din gura, cititi intrebarea ca lumea si pe urma speriati-o cu avorturi si toate aleawinking.

| nicogeo17 a răspuns:

Ai scos prezervativul de acolo sau inca este acolo?

| pulica a răspuns:

Sa te **** mai mult ca sa ati bage ala **** anpixda pana curge pisat din tin ****e an ****