| elena_9389 a întrebat:

sunt tare dezorientata si am nevoie de sfaturile voastre.am avut o relatie cu un baiat cu care m-am si mutat, de cate ori nu-mi convenea ceva ii ziceam sa plece, dar mereu venea inapoi cand il rugam.stiu ca m-a iubit f mult deoarece a facut foarte multe sacrifici pentru mine, s-a lasat pe el pentru a-mi fi mie bine, insa acum la cearta asta nu a mai venit intrebandu-ma inainte daca sunyt sigura ca vr sa plece, eu din orgoliu, mandrie i-am spus ca da si nu a mai venit, ba chiar eu l-am cautat si nu a mai vrut nimic cu mine zicandu-mi ca nu ma mai iubeste si ca niciodata nu se va mai intoarce, doar ca intr-o zi cand am stat de vorba mi-a recunoscut ca tot ce a zis a fost pentru a ma indeparta si ca ma iubeste, am mai incercat sa ma impac cu el dar e tare hotarat doar ca eu stiu sigur ca ma iubeste deoarece avem o prietena foarte buna care tine legatura cu el si ei i-a zis ca ma iubeste si ca de cate ori l-am cautat si m-a respins de fapt voia sa ma ia in brate sa ma sarute si sa-mi spuna cat ma iubeste dar ne-am fi facut rau.nu stiu ce sa mai cred.va rog ajutati-ma cu sfaturile voastre

9 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Singurul lucru pe care l-am observat bine, era egoismul tau. Ar trebui sa ii fi recunoscatoare baiatului, deoarece, cum spui tu, s-a sacrificat pe el pentru tine, sa te simti bine, iar tu, te-ai comportat cu el ca un caine. Poate sunt dura, dar merita sa spun asta. Nu e corect. Pune-te in situatia lui; tu ai fi facut asta pentru el? Ai mentionat ca l-ai dat afara de mai multe ori. Dintr-o mica chichineata de problema, ajungeti sa distrugeti ceva frumos. In zilele astea, nu mai stau multi barbati la mana femeii. Spuneai ca prietena ta vorbeste cu el, ii spune ca te iubeste mult. Adevarat? Mi-e mila de bietul baiat, cred ca ii este mai mult frica de ce va urma. Nu prea exista comunicare, tu pui punctul pe I, pentru ca sta in casa ta? Sunteti uniti, sau terminati cu totul? Nu te inteleg. Puteai sa rezolvi banalele conflicte prin comunicare, daca vrei sa fie liniste in toate. Gandeste-te, daca il lasi pe acest baiat, va veni altul, cu acela ce se va intampla? Tu trebuie sa iti raspunzi aici, e alegerea ta. Cam atat am putut sa spun, un Paste fericit iti doresc!

| Cristinne_3572 a răspuns:

Nu sunt expert in situatii de genu, dar totusi cred ca ai dreptate afirmind ca te iubeste.ramane de vazut o cale de impacare. dupa care nu mai fi nebuna sa il fugaresti din nou.stiu ce inseamna orgoliu si de asta iti spun ca atunci cind il iubesti si te iubeste orgoliul trebuie indepartat cu orice pret.deci,cauta o cale de a te impaca cu el.il cunosti mai bine si trebuie sa gasesti o cale pina la inima lui.bafta tie!

| Cristinne_3572 a răspuns:

Ce norocoasa esti! azi cind am citit mesajele tale pur si simplu ma vedeam pe mine, simteam starea de disperare.acuma ma bucur pentru tine, de fapt ma bucur pentru toti ingragostitii, care reusesc sa ramana impreuna.iti urez mult noroc tie si iubitului tau.si crede-ma chiar daca ati fost un timp despartiti asta nu a fost in zadar,chiar daca a suferit si el si ai suferit si tu asta a fost pentru ca pina la urma sa fiti din nou voi, din nou doi, impreuna.

| question_3585 a răspuns:

El probabil s-a saturat atunci sa fie "catelusu " tau in sensu :du-te vino cand vreau eu.
si atunci a luat atitudine; s-a inchis in el chiar daca te iubeste.problema este ca esti tu poate prea orgolioasa.fi mai toleranta.cand te certi cu cineva spui si faci lucruri in subconstientul tau.cum ai facut tu la nervi i-ai spus sa plece, el ca te iubea fff. mult s-a intors.tot asa pana s-a saturat si a vrut sa iti arate ca si el poate fi "seful "
succes.si cum ti-am spus mai sus :fi mai toleranta.lasati orgoliul si mandria la o parte.un Paste fericit si succes in relatie.

| elena_9389 explică:

Da,am fost foarte egoista, insa din cate vad nu se mai poate face nimic, e foarte hotarat sa ma uite.nu am cum sa il fac sa se intoarca inapoi si cred ca trebuie sa ma resemnez,orice as face el nu mai vrea stiu ca nu ii este indiferent si ca sufera,dar sincer il inteleg si eu as fi la fel in locul lui, sm incercat prin toate mijloacele posibile sa il aduc inapoi, dar mereu m-a ignorat iar eu cand am vb cu prietena noastra a zis ca el nu e deloc bine si ca i-a zis ca face toate astea sa ma indeparteze si asta mi-a spus-o si mie.

| elena_9389 explică:

Acum regret foarte mult ce s-a intamplat si ca nu am fost mai atenta la nevoiile lui,deoarece pe tot parcursul relatiei mereu a fost vorba doar de mine,pe el niciodata nu l-am intrebat cum se simte, daca e bine, mereu m-am gandit doar la mine.as avea nevoie sa-mi spuneti voi ce sa fac sa il aduc inapoi...asta daca mai este posibil,am mers pana la extrema am fost si la el acasa si mereu incerca sa ma indeparteze vorbindu-mi chiar si urat,apoi i-a parut rau si mi-a zis ca nu a vrut sa se ajunga pana acolo, si ca asa cum v-am spus si eu a facut-o sa ma resemnez eu, sa ma indeparteze si ca ma iubeste foarte mult.voi ce credeti? ar trebui sa lup? daca da cum si ce sa fac? sau sa il las?

| elena_9389 explică:

Va rog ajutati-ma cu sfaturi, el nu mai vrea sa stie nimic de mine, e tare hotarat.sunt din ce in ce mai disperata. ajutati-ma va rog

| elena_9389 explică:

Buna,fetelor,e seara de Inviere,si am intrat sa va dau o veste buna,am discutat azi cu iubitul meu si am hotarat sa ne mai dam o sansa, dar sa fie fiecare acasa la el deci sa luam lucrurile usor, mi-a spus cat ma iubeste si cat de greu i-a fost fara mine.sunt asa fericita, urati-mi succes, sper sa nu mai dau cu batul in balta.va pup

| elena_9389 explică:

Buna.am revenit de data aceasta sa va dau o veste trista sau poate e bunabig grinl-am pus pe prietenul meu la anumite incercari aveam indoieli in privinta lui, indoieli care mi-au fost comfirmate am rugat o prietena s-si faca un id nou si sa incerce sa-i faca avnsuri...si ce credeti? a picat,a incercat sa-mi ascunda asta,desi eu stiam,l-am lasat sa vad pana unde poate merge si a mers atat de departe incat nu-mi vine sa cred,de fiecare data cand il intrebam daca ma iubeste imi spunea ca da si ca nu-i trebuie alta in schimb i-ar fi trebuit si nu am de unde sa stiu ca nu a si avut,in fine oricum e un nesimtit,deoarece cand i-am spus ca eu am pus la cale tot tot el s-a dat ranit si nu m-a cautat pentru nici un fel de explicatie, oricum nu cred ca l-as fi primit inapoi, sau poate ca atat de mult il iubesc incat as fi facut si asta.ideea e ca ii multumesc lui Dumnezeu ca am aflat acum si nu mai tarziu ce fel de om este, desi nu as fi crezut niciodata, aveam f mare incredere in el desi in anumite privinte ma indoiam de el.nu-mi ramane decat sa imi vad de viata si sa-mi bag bine in cap ideea ca nu ma merita si ca daca nici macar nu m-a cautat nu m-a iubit niciodata.va pup