| Sherif77 a întrebat:

Sunt timid si nu pot sa ii spun colegei mele ca o plac, pur si simplu evit mereu... Imi este frica sa nu cumva o dau in bara si pe urma sa imi fie rusine sa mai dau ochii cu ea laughing Ajutati-ma va rog!

1 răspuns:
| RMman a răspuns:

De cat timp o cunosti?
Si eu am pãtit chestia asta. E aiurea. Da,dar am trecut peste asta. Simplu. Nu trebuie sa-i spui in felu' ala romantic,cu tinere de mâini,ca in filme. Spune-i asta in gluma. Asta daca si ea e interesata de tine. Se observa daca e,asa ca daca e,poti sa-i spui ceva gen "Ce m-as face fara tine." Sau "nu stiu,dar ne intelegem foarte bine,noroc ca te am ca prietena." O chestie: nu exagera cu astea. Daca observi ca nu-ti rãspunde in acelasi mod,renunta, caci daca nu o faci te va baga in "friendzone", adica tu vei avea sentimente pentru ea, insa ea nu pentru tine. Aici depinde si cat de bine va intelegeti si de cat timp o cunosti. Bafta si nu-ti fie frica, deoarece n-are rost.