| FireIceWaterWind a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani si jumatate...si am nevoie de niste sfaturi.Ma inteleg foarte bine cu fetele dar nu am prietena.Eu sunt putin mai,, indesat" si mai toate fetele se uita doar la aspectul fizicsad. Sunt o fire sensibila si majoritetea prietenilor imi spun ca sunt amuzant si foarte de treaba.Tot ce imi doresc este o prietena.Ma puteti ajuta? Ce as putea face?:[

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu-i stres. E timp.
Şi eu cam tot pe la 14 şi ceva am avut prima prietenă dar am cunoscut-o întâmplător şi ea s-a dat la mine. Normal, avea 18 ani laughing.
Oricum, la 14 ani, fetele de obicei se uită după ăştia mai mari (din păcate, uneori, după ăştia mult prea mari) şi oricum majoritatea sunt superficiale şi se uită DOAR la aspectul fizic şi eventual la portofel, aşa că nu-i stres, e timp pentru toate.
În altă ordine de idei, nu te grăbi să ai prietenă doar aşa... ca să ai prietenă.
Ia şi cunoaşte cât mai multe fete, împrieteneşte-te cu ele, leagă relaţii de amiceţie şi poate la un moment dat îţi va plăcea de una şi apoi mergi mai departe.
Şi-n plus, cele care s-ar putea dovedi serioase, sunt acum, la 14 ani, încă insuficient dezvoltate fizic şi mai ales psihic.
Lasă timpul să treacă.
Timpul decide tot.
Spor!

11 răspunsuri:
| username_8290 a răspuns:

Cum a spus si HaosPatologic, nu asa d`aodata vreau prietena si gata. daca iti place de o anumita fata da. dar asa. pentru ca restul au. vrei si tu?
Kand o sa gasesti fata potrivita o sa`se`ntample dela sine. asa. degeaba vrei prietena daca nu sti si pe care o vrei.

| Kitty a răspuns:

E foarte greu sa gasesti fete serioase care sa nu se uite doar la aspectul fizic ( asa e si cu baietii), insa la varsta ta nu ar trebui sa te grabesti in a avea o prietena. Te inteleg ca ti-o fi greu si pentru asta iti spun sa fi si tu mai atragator, mai interesant, dar nu fitos! Iar daca iti place de vreo fata, daca ti se pare draguta intreab-o daca ar vrea sa iesiti in oras la un suc/o inghetata... tu stii.

| imyourdestiny2 a răspuns:

Pai incearca sa faci un sport sa mai dai jos din kg.

si cu fetele, spune-le ca st dragute etc si le zici p mess daca vrei sa fi cu mine asa mai departe, si daca nu te accepta nu`i sfarsitu lumii.

| Liza0o0 a răspuns:

Sa sti ca si eu am 13 si tot asa: fire sensibila.pacat de baieti cu fite de acum care doresc doar fete usoare si rele(cel putin baietii pe care ii cunosc.ma rog, am impresia ca adolescentii, fie fete sau baieti, nu sunt chiar atat de buni de iubit chiar toti...si eu sunt singura si o gramada de baieti se tin dupa mine, dar doar pentru aspectul fizic, dar nu si cel dint interiorsadpacat de noisadsadsadsad

| HaosPatologic a răspuns:

Pai nu poti sa te hotarasti sa ai o prietena si gata, prima data trebuie sa te indragostesti. Daca iti place deja de o fata, vorbeste cu ea, incearca sa vezi ce lucruri aveti in comun, invit-o la un suc; nu exista o regula dupa care iti faci o prietena, fa doar ce simti, iar cele care se uita doar la aspectul fizic sunt superficiale si nu te merita.

| blackdawe a răspuns:

Nu-i stres mai ai timp. u inca esti in stadiul de jocuri pe calculator si fotbal cu baieti. fetele se maturizeaza un pic mai repede sau vreau sa para ca sunt maturi who cares laughing ai timp cand esti cu fetele ai grija ce vb nu face faze de copil prost ingrijestete, si nu incerca sa pari cine nu esti ca nu o sa tina, si poate ai si u o admiratoare. Nu incerca sa umbli tu dupa ele lasa sa vina ele la tine nu le umbla in coarne ca ai sa gresesti ft mult bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce esti frumos sexi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa ne cunoasatem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dam o poza cu tine si te voi ajuta daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza doar aspectul fizic, eu am 13 ani, si pot sa zic ca sunt uni care se tin dupa mine dar nu doar pentru aspectul fizic, eu sunt mai baietoaica, dar sunt cuminte, si probabil de asta, oricum aspectul fizic nu conteaza pentru ca el se duce dar interiorul ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la sala?laughing