| Remus_Stefan_1998 a întrebat:

Am o intrebare TPU sunt baiat am 15 ani si imi doresc o prietena sunt la prim relatie si sunt o fire putin timida, imi place de o fata dar imi este rusine sa intru in vorba cu ea de teama sa nu creada ceva aiurit despre mine sau sa gresesc spun ceva. ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Nu are ce sa creada ca esti aiurit pentru ca nu faci nimic rau. Eu sunt fata si chiar ieri i-am zis unui baiat ca il plac si ce sa vezi si el ma place. Nu ai chiar nimic de pierdut. Nu-i spune direct vai te iubesc. Spune-i ca o gasesti draguta si ca vrei sa mai povestesti cu ea despre una alta. Nu te astepta ca lucrurile sa evolueze de pe o zi pe alta. Daca vezi ca ea nu isi da interesul mai bine renunti. Curaj!happy

| Catte a răspuns:

Nunuuu. Nu-i spune din prima! Nu va sti la ce sa se astepte, nu va sti ce sa faca, cum sa reactineze!
Fii alaturi de ea ca prieten o prieten, povestiti, iesiti, fa-o sa rada ( noi fetele adoram asta! ). Astfel vezi daca si tu chiar o placi si daca ea te place.
Nu ii spune din prima. happy
Actioneaza putin cate putin in timp happy.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu e perfect si niciodata nu ne va iesi ceva ''perfect''.
Daca nu incerci, vei ramane cu intrebarea ''oare, daca i-as fi spus ce simt, as fi avut o sansa sa fiu cu ea?''
Preferi sa iti pui neincetat intrebarea asta, sau sa incerci ceva? Nu conteaza rezultatul! Conteaza ca nu ai stat cu mainile-n san si ca nu ti-ai ascuns sentimentele.
Poate si ea e timida si simte ceva pentru tine, dar ii este frica de un esec.
Nu conteaza rezultatul, conteaza ca ai incercat.
Pana sa ajungi la vorbe, ii poti arata ca o placi. Zambeste-i, priveste-o tandru, fii delicat cu ea si vorbeste-i.
Ia-o incetisor...
Curaj si succes!

| BîlcStefan a răspuns:

De ce nu pui pe cineva sa aflea daca respectiva fata te place.Iar apoi vei afla daca te place si daca da poti intra in discutie cu ea, daca nu atunci este nu.

| frhjfdjtd a răspuns:

Uite cateva sfaturi:
-vorbeste cu ea normal dar nu te emotiona
-vorbeste cu prietenele ei di afla lucruri despere ea
-cerei numărul de telefon id de mess sau facebook-ul sa puteti vb
-zambeste-i sau fai cu ochiul, daca te place va cauta pe net si astea sunt semne destul de evidente
-invit-o la un film cu prietenii ( de preferabil sa stai langa ea si sa impartiti popcornul sau ce mancati voi )
-la sfarsit mergi singur undeva cu ea si fa o dicutie destul de amoroasa si spune-i ca o placi ca doar nu ea va face asta, fiind fata ii e frica sa iti zica ea
Mult succes! :*

| Cristian_Stefan_1999 a răspuns:

Sa creada ca esti aiurit? nu are de ce sa creada asta. Si faptul ca esti timid nu trebuie sa fi crispat ci trebuie intotdeauna sa fim sa fi deschis plin de incredere in tine. Cel mai frumos e sa stai, sa ai rabdare totul vine de la sine nu putem noi sa schimbam ce decide inima daca te place e minunat daca nu are sentimente asa de puternice fata de tine nu se intampla nimic ai incercat macar asta e tot ce conteaza sa nu fi timid. Ai 15 ani tare cu indraznealawinking cine e de acord cu mine?