| AlexT a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani, si imi place de o fata inca dintr-a saptea fiindca ea era/este o buna prietena si fiindca...imi place.Chestia e ca a aflat de 2 ori ca imi place de ea(nu eu i-am spus) si de fiecare data n-a mers deloc(de fapt, ultima data i-am cerut sa ma lase ea, fiindca prietena ei m-a dus in pragul suicidului - o prostie, desigur) si i-am spus asta d-abia in iunie... mi-a spus ca nu e interesata de nimeni.Problema e ca as vrea totusi sa ramanem amici/prieteni, fiindca e una dintre putinele persoane cu care pot vorbi liber, si ma simt bine cu ea.Nu i-am spus cand trebuia.Acum trec in a 9a si vom fi destul de aproape(ca licee). Credeti ca as reusi s-o conving sa ramanem amici?

Răspuns Câştigător
| LittleDrop a răspuns:

Eu cred ca da, ai reusi s`o convingi. daca ea nu vrea sa fiti nimic mai mult decat prieteni, ar fi bine sa n`o stresezi cu intrebarile sau sa-i spui ca o placi...adica eu m`as simti nasol, stiind ca nu`ti pot raspunde la sentimente.si va avea sentimentul ca te pierde ca amic/prieten daca nu`ti poate raspunde. dar asta nu inseamna ca nu`i poti arunca cate o "pastila" din cand in cand cau cate un complimenttongue

Bafta

3 răspunsuri:
| Angel977 a răspuns:

Da! sigur vei reusi.Nu are ce sa se intample. Spune-i ca vrei sa fiti amici si sigur va intelege.

| X a răspuns:

Ai putea reusii insa inainte sa o convingi trebuie sa incerci sa tio scoti din cap... daca atunci cand veti fi iar prieteni va observa ca te dai la ea, sau alte gesturi de indragostit nu vei mai avea sanse!

| aNdReYa_4166 a răspuns:

Da ai putea dc nu daca este asa deschisa si ati vb atatea sigur ar vrea...desi uh ar trebui sa faci primi pasi sa o inviti la o cafeala un suc sau o simpla plimbare prin parc sa mai vb si voi.
bafra:*