| AmaliaApetri a întrebat:

Suntem impreuna de mai bine de 4 luni si pana acum am avut ocazia sa dorm de multe ori cu el, inca de la inceput chiar. Dar cu toate astea eu sunt inca virgina, mai mult decat petting n-am facut. Nu m-am simtit inca pregatita sa merg mai departe.Am aproape 19 ani, iar el la fel.
Am fost ieri la el si se uita in ochii mei si mi-a zis ca se poate controla, sa nu fie mai mult dar ca ma doreste foarte tare.
Azi am fost iar si in timp ce ma saruta, l-am dat deoparte si i-am zis ca vreau sa ne despartim. M-am gandit ca-n felul asta nu-l mai chinui neoferindu-i si ceea ce are nevoie din punct de vedere fizic si ca va gasi pe cineva care sa-i dea asta.
Auzind asta, s-a lasat pe spate si s-a lovit cu palma tare pe frunte, zicandu-mi ca se astepta la asta, m-am facut ca nu-l vad si m-am intors, apoi vazand ca nu face nimic m-am intors eu si am vazut ca plangea (nu credeam sa faca asta, nu e genul )...am incercat sa-l calmez, dar a plecat din camera. m am dus dupa el, era pe balcon pe un scaun, uitandu-se in gol pe geam, plangand.
Pana la urma n-am mai putut sa ma despart de e, tin la el dar nu vrea sa-mi incep viata sexuala inca, nici sa-l chinui pe el punandu-l sa ma astepte.
Ce sa fac? Uneori simt ca numai asta asteapta de mine...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Evită astfel de "întâlniri fizice", îi exciți și este normal să vrea să facă sex cu tine, dragostea fizică vine pe parcurs, nu după 4 luni.
Nu ești pregătită, asta trebuie să-i spui lui, că se poate abține, aici minte, fierb hormonii în el!
Pa, pa.

| NoSmile a răspuns:

Buna,draga mea!
Ce-s cu reactiile astea? El doar ti-a spus ce-si doreste,nicidecum ''o facem acum''.
Deci,pretuieste-l!
Stii? baietii au nevoie de mai mult sex decat noi, fetele. Si rar se mai gasesc baieti care sa astepte o fata.
Singura modalitate prin care sa nu-l mai chinui, e sa nu mai dormi cu el, si cu atat mai putin sa faceti petting.
Niciunui baiat nu-i place sa ramane nesatisfacuta, dupa ce l-ai excitat.
Pe viitor ai grija!

| neutrino a răspuns:

In mare, ai dreptate, doar nu crezi ca el numai pentru ochii tai frumosi sta cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar că te iubeşte şi că e dispus să te aştepte, oricât e nevoie.Altfel,nu plângea şi nu se exterioriza.Nu fă greşeala de a-l pierde, deoarece e un băiat bun, care te merită şi care te iubeşte.E greu să găseşti o astfel de persoană, în ziua de azi.

Discutaţi! Aveţi răbdare şi veţi face pasul ăsta când veţi fi amândoi pregătiţi.
Nu te mai simţi prost.Nu ai de ce.Te înţelege şi te aşteaptă.Iar când va veni momentul, îl veţi savura din plin şi va fi minunat!

Hai, succes! O duminică frumoasă

| Demonull a răspuns:

Pai mon amie, daca te iubeste sau ma rog (nu exista asa ceva) va sta cu tine si fara sa te calareasca.Adica sexul il poti gasi oriunde o persoana cu care sa te intelegi mai rar.

| lizucalisuca a răspuns:

Daca numai asta astepta nu te-ar fi asteptat atata. Daca el ti-a spus ca poate sa astepte de ce ai facut exact contrarul? Eu cred ca ai vrut sa iti demonstreze ca te iubeste iar acum ai dovada. Nu e niciun chin insuportabil pentru el, din moment ce prefera sa astepte pana esti pregatita, e decizia lui, tu ai facut tot ce-ai putut pentru a-i arata ca esti foarte hotarata sa mai astepti. Viata sexuala trebuie inceputa atunci cand ambii parteneri sunt pregatiti si isi doresc asta!

| dinhoo a răspuns:

Daca nu simti ca este el, nu-l mai chinui. Pana acuma trebuia sa stii. De obicei e o decizie destul de importanta si tu pari o fata cu capul pe umeri. Daca nu ai facut asta pana acuma, probabil ca subconstientul tau stie mai bine... chiar daca nu iti dai tu seama.

| Solon a răspuns:

Puteti sa ramaneti impreuna, si, in acelasi timp, puteti fi impreuna fara sa-l chinui si fara sa-ti incepi viata sexuala.
In joaca voastra (saruturi, atingeri, mangaieri) mai introduceti un ingredient: ia-ti inima in dinti si stimuleaza-l manual pana ejaculeaza. Asa scapa si el de tensiunea sexuala care se acumuleaza in orice barbat excitat si asa reusesti sa-l si pastrezi langa tine fara sa-ti incepi viata sexuala propriu-zisa. Daca nu faci asta, risti ca el sa cedeze impulsurilor sexuale firesti si sa-l pierzi in fata unei alte fete care va accepta sa faca sex cu el. Multa bafta!winking

| jolidon12 a răspuns:

Sunt baieti care vor numai asta dar sunt baieti care nu vor numai asta. Gandeste-te bine inainte sa faci acest pas, sa nu te lasi prada insistentelor si dorintelor lui. Daca mai insista e clar ca doreste asta mai mult decat te doreste pe tine si nu merita sa te sacrifici.

| GMC90 a răspuns:

Buna, in primul rand 4 luni pentru un pas atat de important in viata unei fete este o perioada prea scurta de ati cunoaste "alesul". In general voi faceti in ziua de azi pasul asta prea repede si inconstient. oricum te felicit ca la 19 ani inca esti virgina, ce iti pot recomanda eu tinand cont ca in general "cel ales " nu ramane cu cea care l-a ales este sa priveste acest pas ca fiind o nebunie de a ta de care sa nu iti para rau in cazul in care te vei desparti de el, cand simti tu ca esti pregatita maine, peste 1 sapt, o luna, 1 an fa acest pas dar nu ca unul romantic ( pentru ca este posibil sa ramai doar cu romantismul si amintirea acestui pas ) ci ca o nebunie pe care vrei sa o faci sa scapi de o frica si sa ramai cu amintirea ca tu "l-ai folosit " pe el.
In rest iti zic succes si nu te lasa pentru ca el vrea chiar daca il iubesti trebuie sa vrei si tu si sa faci in asa fel incat sa nu iti para rauwinking.