| AdelinaChp a întrebat:

tin enorm la un baiat si asi fii instare sa mor eu in locul lui, insa este mai mic ca mine cu un an... si daca asi iesii cu el toata scoala ar barfii. dar momentan nu asta e problema. faza e ca noi vbim deschis pe net insa in scoala nici nu ne salutam... el e mai mereu cu prietenii la fotbal si nu apuc deloc sa vorbesc cu el sau macar sa ne salutam, ce sa fac? help!

dau fundis`aa celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Available a răspuns:

Pai zi-i tu "ce faci draga" poate e mai timid din fire si ii e rusine sa faca primul pas mai ales daca esti si mai mare decat el cu 1 an cum ai spus. Uita-te la el si priveste-l lunnngg, zambeste-i, mai ridica din spranceana cand il vezi iar pe mess intreaba-l daca are prietena daca ii place de vreo fata din scoala etc.Si daca numai stii ce sa vorbesti cu el intreaba-l ce zodie e chestii din astea.

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Oricat de mult ai tine la cineva, asta nu inseamna, ca trebuie sa mori pentru acea persoana, nici macar sa nu gandesti acest lucru.
Sfatul meu este, sa iti alegi un prieten, macar cu 2 sau 3 ani mai mare decat tine, eu cred ca acel baiat arata foarte bine, daca tu tii mortis sa te "bage'' in seama, iar daca vorbiti pe net, el stie ca sta de vorba cu tine? Ma mai gandesc, ca la scoala are acel comportament, pentru ca ii este rusine de amicii lui, ca il vad, ca sta de vorba cu o fata, probabil nici ei nu au asemenea preocupari.
Iti mai recomand sa nu-ti faci prieteni din scoala, nici chiar din cartier, relatia nu va tine pana la moarte, va veni o zi a despartirii si inevitabil, se vor ivi si discutiile negative la adresa ta, care iti pot da viata de zi cu zi peste cap si atunci ne vei cere alt ajutor.
Si revin, ce fel de "relatie" este aceasta, daca vorbiti deschis pe net, iar in realitate el fuge de tine, oare nu are o prietena, nu neaparat din scoala, ci din alta parte? Este omul cu doua feţe, una pe net si una in realitate? Nu, nu... fugi cat mai repede din calea lui, spune-i deschis ce crezi despre el, sau chiar ce ti-am scris eu, vei vedea, cum va reactiona si atunci vei hotari. Bafta!
Discutii diverse.
Am un nepot de 9 ani, care a facut karate, si-a dezvoltat corpul foarte armonios, arata si foarte bine, ca un "tip'' de 12 ani, (pentru ca are parinti frumosi), este si destept, il iubesc la nebunie fetele de la scoala, iar asta il enerveaza la culme, dar, adevarat, in mintea lui nu-s decat desene animate, calculator, pian si jucarioarele alea cu "bakugan"/nici nu stiu daca se scrie asa/...ma gandesc, poate ca si acel baiat seamana putin cu nepotul meu in anumite privinte.
Sper ca daca nu te-am lamurit, macar te-am zapacit putin.

| Georgiana05 a răspuns:

Presupun ca nu ar trebui sa-ti fie deloc rusine cu el, nu conteaza varsta, si lumea e chiar culmea.Cand o fata sta cu un baiat muult mai in varsta, nu e bine, iar daca sta cu unul chiar si cu un an mai mic, tot nu e bine.
Cel mai bine e sa nu te iei dupa gura lumii, respectiv scolii laughing, si sa incepeti sa va afisati. Poate si lui ii displace situatia happy.

| alesia29 a răspuns:

Am patit`o si eu acum vre`un an si ceva thinking
eu pana la urma am fost cu respectivul (eu fiind, la fel ca si tine, cu un am mai mare ca el)
si nu am mai putut eu de ce zicea lumaoh go on
ideea e sa incerci totusi sa va salutati la scoala
si toate in unele pauze o sa renunte sa joace fotbal si o sa stea cu tinehappy, etc etc
Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand si la mine cea mai sexy tipa din scoala [ doar la corp ca la mufa te speriihee hee ] e cu un ciutan de a 7 a, mai mic cu un an decat ea. Si se barfeste, se rade pe subiectul asta, toata lumea critica! Si eu, bineinteles.
Dar daca chiar il iubesti sunt sigura ca o sa treci peste rautatiwinking.
Vorbeste cu el la scoala, zambeste mereu cand discuti cu el ca sa fie relaxat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mori in locul lui?laughing dmn fereste

| Andr3y_7637 a răspuns:

Pai intr-o zi sa ai tupeu sa-l chemi sai vorbiti.Si cred ca nu te baga in seama pentru ca ii frica si lui ca nimeni sa nu rada de el.Eu cred ca ar trebui sa iesiti in secret.Si cand vedeti ca lucrurile se mai calmeaza pe la voi pe la scoala sa spuneti.winking. Multa Noroc:*

| alex1alex14 a răspuns:

Si eu fac fotball si iti recomand sa faci primul pas.