| Daiana90 a întrebat:

toata clasa baiatului de care imi place a aflat ca il plac.totul a inceput cand am mers in curte cu o fata si el era cu baietii iar cand m-a vazut le-a zis "eu ma duc pana in clasa pa" si a fugit repede.era evident ca m-a evitat. dupa aia el tot le zicea lu alea ca ma place etc etc unele imi ziceau ca nu ca zice asa numa ca sa scape.verisoara lui mi-a spus ca el i-a zis ca cica eu il stresez pe mes(desi am vorbit doar de 3 ori in nu stiu cate luni) si ca cica eu stiu numa sa imi cer scuze(i-am cerut o singura data cand l-am zis "scuze daca te-am stresat" si el mi-a zis ca nu l-am stresat si am zis asta ca el nu imi raspunde pe mes.imi raspunde la prima propozitie si dupa aia gata.cica ca eu is nervoasa pe el cand joaca carti cu varasa (i-am zis o singura data "buzz cand termini, ii ceva urgent") si ma evita si nu stiu ce e cu el.ma simt ca ultimu om de pe pamant ca stie ca il plac si el numa isi bate joc practic.bine e si mai mic, are 13 ani si eu am 14.nu a mai avut niciodata prietena si nu stie da asta nu ii justifica toate faptele. cel mai mult ma doare ca e al nu stiu catelea care ma refuza si care il pierd.asta e cel imi dureros, si m-am facut si de rusine si cu astastraight face. acum stie toata scoala

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ti-am spus de o mie de ori ca esti ingrozitor de pisaloaga si il haituiesti. Presupun ca asa ai facut si cu altii. E normal ca omul sa se simta vanat de-a dreptul. Sa stii ca nu exista defect mai respingator la o femeie decat disperarea de a agata cu orice pret. Ce problema de viata si de moarte era atat de urgenta? Si de ce n-ai tacut din gura si a aflat toata clasa ca il placi? Ca sa se simta fortat sa te placa si el. Ai obtinut ceea ce era de asteptat si ceea ce vei obtine de fiecare data pana nu iti revisuiesti comportamentul. Tu nu vezi ca toata lumea crede ca si mine numai tu ai impresia ca nu e adevarat? Desi e a nu stiu cata demonstratie. Poate ti se pare ca sunt prea dura. Dar eu sunt doar sincera, doar ca tu nu vrei sa accepti adevarul evident.

| Dizzydizz a răspuns:

Uite
du-te la el intr-o pauza, i-am separat si vezi daca da semne ca te place
zii si tu:Ce zici, facem o plimbare?
Daca te evita ori nu te place ori e rusinos
Daca nu vrea sa faca plimbarea cu tine lasa-l asa o perioada.Raspunde i doAR LA "BUNA"cu indiferenta
VA da rezultate, te asigur
El va fi cel care va veni la tine
Si de data asta tu vei fi cea care vei hotari daca vrei sa fii cu el sau nuhappy bft pup

| Daiana90 explică:

Cum doamne iarta-ma sa fiu "pisaloaga"cand eu am id lui de mai bine de o luna si am vorbit numai de doua ori si aia 3 randuri.eu chiar nu intelegstraight face. da ce trebuia?
sa nu-i zic nimic, pentru ca daca eu nu ziceam, el nici nu stia de existenta mea, nici nu iasa afara din clasa. pisaloaga ca am vorbit de 2 ori cu el? scuze dar aici mi se pare putin exageratstraight face

| Daiana90 explică:

Na bine, fac cum spuneti voi.nu o sa ma mai intereseze nimic si o sa sfarsesc pierzandu-l cum patesc u toti ceilalti dealtfel pentru ca daca eu nu fac nimic, nici eu nu sunt interesatiwinking si nu se sinchisesc nicicare sa faca ceva in privinta asta

| pUpSiQQQQ a răspuns:

Mdaa...interesant e inca copil si se ea dupa parerile altora parerea mea, mai ales ca inca nu avut nici o prietena inca nu stie cum sa se comporte cu o fata, iar vara lui sunt sigura ca ii spune diferite lucruri, incearca sa il ignori nu trebui sa suferi din cauza unui baiat ai toata viata inainte mai bine dai timp, la el inca zboara mintea, poate cind o sa-i mai vina mintea in cap o sa faca el singur primul pas.Si inca si ii pla4e de tine. Da-i timp

| sami a răspuns:

Nu stiu?