| oFataNebuna a întrebat:

Azi am avut cea mai impertinenta zi la scoala. Toate fetele din clasa nu mai vorbesc cu mine din cauza ca cica caracterul meu e singuratic straight face Aiurea stiu. As vrea sa am prietene care sa ma inteleaga, sa stie de ce nu stau cu alte fete care-s mai tupeiste si fitoase. Eu nu sunt asa si nici nu vreau sa fiu. Azi ma intreaba una: da tu o sa stai mereu singura in pauze si la scoala? Eu: Da. E ceva normal. Ea: nu e normal. Si incepea cu cacaturi dinalea (scuzati expresia) ca cica nu e normal ca sunt nu stiu cum. In fine in scoala nu am prietene, in clasa nici atat. Ce rost are sa traiesti fara prieteni sa te ajute intr-o problema? sau sa iti dea sfaturi, sau sa stiu eu... sa iesiti undeva. Numa in casa stau de cand vin de la scoala. Nici unde nu merg. Tris. Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| inteligenta a răspuns:

E dificil de spus,asa am si eu o prietena, dar ca sa nu spuna lumea ca este tip singuratic atunci eu stau cu ea in pauza vb cu ea si am si o prietena foarte buna pe nume diana.Pai du-te in pauze la colege si vb cu ele despre ce va place simte-te natural da-le nr tau de telefon sunati-va, iesiti in oras... oricum este greu sa iti faci prietene in care sa ai incredere oricum sper ca te-am ajutat funda please?

| mirunikaiubirica a răspuns:

Stiu cum e...si eu sunt la fel dar incerc sa fac ceva,dar nimic nu imi iese bine ca parca eu imi fac dusmani, nu prieteni, si vreau si eu pe cineva care sa ma inteleaga si pe mine...

| Simpluuu a răspuns:

Eu sunt cea mai retrasa persoana din clasa. nici pe mina nu ma baga nimeni in seama si fetele ma mai vb si pe la spate
stiu cum e sa te urasca cineva. Eu trec prin o asemenea situatie. merg in baie si plang ca daca plang in clasa toti incep sa se comporte ca parca i-ar interesa. nu pot spune nimic deoarece ma ia cu vocea aia cand plangi. apoi imi dau lacrimi. eu ma mai bat cu baietii. sa stii ca sunt fata dar asa imi place sa fac cand am nervi. imi descarc nervii pe baieti mai exact pe un var de a lui o fata. doar o fata tot retrasa nu ma vb pe la spate. te inteleg perfect. la sport toate se leaga de mine in afara de cea putin retrasa pe nume, mihaela.eu sunt cea mai inalta din clasa. iti urez succes. raspunde-mi la intrebarea cu fetele.te rog!

| anonima17 a răspuns:

Nu e neaparat ciudat sa stai singura in pauze. poate asa esti tu mai retrasa. si decat sa nu ai prietene care sa te inteleaga atunci mai bine nu ai deloc. asa ca incera sa iti gasesti prietene nu neaparat din clasa, incearca sa cunosti copii care sunt mai retrasi asa ca tine si incearca sa vorbesti si cu cele de la tine din clasa asta nu iseamna ca trebuie sa devi si tu ca ele

| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Iti dau un sfat: Nu iti face prieteni sau prietene care sa nu te inteleaga pentru ca atunci ei nu se mai numesc prieteni... nu stiu incearca sa nu mai fi asa retrasa