| Loore_8676 a întrebat:

Totul a inceput vara trecuta. Mie mi-a placut foarte mult de un baiat, dar.cand el a aflat, mie deja nu-mi mai placea de el, si i-am spus ca da, mi-a placut de el, dar nu imi mai place.Pana nu demult am fost cu un prieten de-al lui.Nu stiu ce sa fac, pentru ca o prietena de-a mea il place.si in ultimul timp el imi da de inteles ca ma place.De fiecare data cand ne vedem ma ia in brate, se joaca cu parul meu.chatterbox, dar de fiecare data cand se uita la mine in ochi, roseste. Zilele trecute ne-am intalnit, si mi-a spus ca ii e foarte dor de momentele in care ieseam impreuna, si radeam...ma rog, nu stiu ce sa fac.straight face. nu vreau sa o fac pe prietena mea sa sufere.Astazi ma plimbam cu 2 prietene, si ne-am vazut in parc. El s-a uitat lung la mine in ochi, apoi a rosit. M-a intrebat ce fac.chatterbox, am mai vorbit si am stabilit ca ne vedem sambata viitoare.Nu stiu daca e bine sa fac asta.Nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| ByaSimpleGirl a răspuns:

Eu zic sa faci ce iti spune inima, daca il placi si te place prietena ta va intelege, daca nu mai simti nimic pentru el ar fi bine sa ii explici baiatului si sa iti ajuti prietena (id-ul meu andra_sweet_98)

3 răspunsuri:
| Claudia a răspuns:

Nuu nu face ce a zis allecsandra caci prietena ta poate nu e de acord ca el sa afle si crede`ma, un baiat vine si pleaca... o prietenie ramane pe veci tongue nu are rost sa te complici daca nu il placi + ca iti pierzi timpul si lasandu`l pe el sa te ia in brate sau sa se joace in parul tau nu faci decat sa ii dai nas straight face si prietenei tale sigur nu ii convine asta. si cred ca sti si tu ca baietii nu dau 2 lei pe fete cand e vb de un amic de al lor... noi de ce nu am face la fel? happy.

| PitikBhaa a răspuns:

Fa ce crezi ca e bine si ce simnti tu ca e bine. Sigur prietena ta te va intelege daca chíar il placi si tu si el te place.

| AlleCsandra_2561 a răspuns:

Pai spune`i si lui de sentimentele prt. tale, poate el o sa inteleaga ca tine la ea si nu vrei sa o faci sa sufere, sau poti vorbi cu prt. ta, dar asta ar fi mai aiurea.