| IIIx333III a întrebat:

A FOST un baiat de care imi place. I-am trimis un sms, prin care ma dadeam verisoara mea si intrebam cum ma considera. El nu a raspuns. Asa ca i-am trimis un sms in care nu ma mai ascundeam, dar i-am zis ca nu stiu de unde am numarul lui de telefon. El este mai dur...este batausul dintre toate clasele a 5a. Mi-a spus ca daca afla cine sunt, o sa iasa urat. Problema este ca i-am spus ca ma cheama Adriana si ca invat la aceeasi scoala(113, Bucuresti). O sa iasa urat daca o sa ii spun ca verisoara mea a dat un sms, iar eu nu stiu cui, si de aceea l-am sunat. Oricum, are numarul meu salvat, si mi-a spus sa il sterg pe al lui, dar nu am facut-o. Acum nu il mai plac, pentru ca, oricum nu am sanse cu el, pentru ca lui ii place de o alta fata de la mine din clasa. Lumea imi spune ca sunt frumoasa, dar am probleme de caracter. Eu nu ma cred frumoasa, dar stiu ca injur si sunt cam baietoaica. Chiar nu stiu daca trebuie sa mai dau ochii cu el sau nu. Ce ar trebui sa fac? Funda si folositor la toata lumea. Help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ceva? Copilul ala are probleme grave cu socializarea! Nu-ti fie frica sa dai ochii cu el si spune-i in fata ceea ce crezi despre el. Trebuie sa ai curaj pentru ca daca el se crede asa mare smecher ar trebui sa stie ca nu asa te dai mare macho, dand in fete! Daca te-a amenintat inseamna ca nici nu merita sa te fii uitat la el. Mai bine ti-ar parea rau pentru fata de care ii place lui pentru ca biata de ea. sa aiba un asa admirator laughing Cat despre SMS, ai facut bine ca ai fost sincera cu el, dar daca baiatul este prost si nu vede calitatile tale, atunci lasa-l balta. Unii baieti chiar ar fi incantati ca exista si fete mai baietoase, de gasca, care stiu sa se apere.
Acum, daca vei da ochii cu el eu te sfatuiesc sa recunosti ca tu ai fost cea cu mesajele si sa rogi un adult sa te protejeze ( in caz ca sare sa te bata ) daca nu poti invata chiar tu cateva manevre de aparare. Dar, te rog, lasa-l balta nu merita e un porc si un copil fara minte. De pilda, ar fi putut avea probleme in familie, cine stie. Si verisoara ta n-are nicio vina. BA CHIAR ai putea sa dai ochii cu batausul ala impreuna cu ea si sa ii spuneti in fata ce credeti. In plus, sunteti doua si nu va fie frica sa dati ochii cu el. Bataus. auzi la el ...laudaros frate nu gluma. E chiar asa de frumoasa reputatia asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea ta e cam tembela in principiu. Esti cam mica ca sa te bagi in incurcaturi de astea. Dar am vrut sa iti raspund ca sa te felicit. Scrii foarte corect gramatical si, din pacate, in ziua de azi si printre utilizatorii de pe aici, esti o raritate. Tine-o tot asa si intr-o zi sper sa iti gaseti un baiat pe masura. Bafta!

| one a răspuns:

Tu de ce ai vrea sa stai cu un baiat rau daca se bate ca disperatu si etc!? stii ceva sunt muti baieti in lumea asta, deci eu ti-as zice sa ii spui "Bye" bafta