| Denny16 a întrebat:

a trecut aproape un an de cand m-am despartit de fostul meu prieten.am fost impreuna 10 luni. shiar si dupa ce ne-am despartit el imi zicea ca inca ma mai iubeste si ca nu ma va putea uita niciodata dar, nici dupa o luna dupa ce ne-am despartit am aflat ca are o alta prietena ceea ce m-a pus pe ganduri. oricum, acum cateva zile am vorbit cu el si mi-a zis ca are o noua prietena si sunt impreuna de 4 luni.nu stiu daca e adevarat sau nu deoarece nu locuim in acelasi oras, dar sunt inca foarte geloasa.ar trebui oare sa il intrebare daca mai vrea sa fim impreuna sau nu stiu. cert e ca vreau sa ne impacam deoarece inca il mai iubesc. ofer funda^^

Răspuns Câştigător
| Strumpfi a răspuns:

Pai vorbeste cu el! Daca il iubesti nu trebuie sa lasi asta sa va desparta. Poate spune doar sa te faca geloasa.Si poate ii place sa stie ca desi ti-a spus asta, tu inca te gandesti la el! Sper din tot sufletul sa va impacati!:*

2 răspunsuri:
| hotdesire a răspuns:

Ciorba reincalzita numai are acelasi gust. Daca odata ati avut motiv de despartire, se va repeta. Eu cred ca te amagesti. Timpul le rezolva pe toate. Vei cunoaste alt baiat si il vei uita.

| soriinaa a răspuns:

Eu sunt de parere ca atunci cand cineva este deja intr-o relatie, ar trebui sa incerci sa uiti si sa stai deoparte. Ok, una e sa vorbesti cu el, sa vezi cum mai e, ce mai face, care mai e viata lui, si cu totul altceva sa te dai la el. Adicaa, sa zicem ca e chiar adevarat, si chiar are prietena. Pune-te in locul ei, ti-ar placea sa vinaa vreo fosta de-a lui si sa se bage intre voi?! Ma indoiesc. A trecut un an totusi, si din moment ce ati avut o relatie destul de lunga, cred totusi ca nu mai aveti 12 ani, sa va faceti gelosi unu pe altu si sa va mintiti cu nimicuri din astea. Poate baiatu chiar are prietena, si daca ti-a zis ca o sa tina intotdeauna la tine, inseamna ca ai insemnat ceva pentru el, ceea ce e si normal dupa aproape un an de relatie, dar daca dupa un an dupa ce v-ati despatit el nu a dat semne cum ca ar vrea sa va impacati, atunci poate pur si simplu nu a fost sa fie, poate pur si simplu nu mai puteti fi impreuna. Acum, eu nu stiu motivul pentru care v-ati despartit, cine a fost cel care a vrut sau cine a gresit mai mult, dar daca tu crezi ca merita sa incerci, poti aduce in discutie, il poti intreba daca chiar e pe bune, chestia cu prietena, daca mai simte ceva pentru tine, sau ce vrei tu, dar eu zic ca daca chiar are prietena, nu e frumos sa intervii, nu cred ca e foarte placut. Oricum, alegerea e doar a ta. Baftaa;*