| never_2397 a întrebat:

Am fost impreuna 6 luni, in care am avut o relatie foarte frumoasa.Ne-am despartit din cauza unor discutii si a unor prieteni, o luna dupa ce ne-am despartit nu am mai vorbit... dupa care el m-a cautat.Ne-am intalnit ne-am sarutat, am facut dragoste. Vorbim in fiecare zi, ne mai si intalnimla 2-3 zile, ca e cam ocupat. i-am zis sa ne impacam a zis ca nu are timp de o relatie. Nu stiu ce sa fac, cum sa procedez...Il iubesc atat de mult. oare el ma mai iubeste? ce vrea de la mine cu adevarat?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, el ar vrea sa fie oarecum si cu tine dar si liber, fara tine...adica vrea si sa vb.cu tine, sa te vada dar sa nu se implice prea tare, sa isi faca de cap; e posibil ca el sa tina la tine, dar poate vrea sa nu aibe ceva serios, ori poate vrea doar sa aiba cu cine sa vb.ci cu cine sa faca sex, sper sa nu fie asa.
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui:ori ceva serios, ori nimic, nu stiu asa mi se pare mai corect, ca lui ii convine sa fie cu tine dar sa poata sa faca ce vrea.Motivul despartirii nu e foarte vlar si nu prea mi se pare un motiv intemeiat, bine voi stiti ce a fost in relatie si ce s-a intamplat de fapt.
EU un locul tau nu as permite chestia asta care o face el, sa se decida o data, daca vrea sa fie cu tine sa aveti o relatie serioasa, daca nu, atunci fiecare sa isi vada de viata lui!
Mai bine discuta cu el serios, spune-i ce simti si ce iti doresti, asculta ce spune el, intreaba-l daca te iubeste si daca iti spune ca da, atunci sa se decida. DAca chiar te iubeste cu adevarat va accepta sa va impacati, daca nu atunci inseamna ca nu insemni chiar asa mult pentru. el.
Inteleg ca nu are timp, poate e ocupat sau cine stie ce are, dar totusi pentru.persoana iubita eu cred ca poti face orice, ma rog, aproape orice dar totusi, eu stiu ca atunci cand iubesti pe cineva esti cu acea persoana, nu iei totul in gluma; nu cred ca te ia neaparat in gluma dar te foloseste oarecum, ca mai mult de amageste, tie iti convine asa? Pai, da iti convine ca totusi vb.cu el si esti cat de cat aproape de el dar asta nu e o relatie adevarata.
Gandeste-te bine, sa nu fi jucaria nimanui si roata de rezerva!

| Lorelai a răspuns:

Nu te mai iubeste. Vrea de la tine doar niste intalniri din cand in cand si atat.

| stefangeles a răspuns:

Iti zic eu ce vrea laughing o bucata de... ai grija poate isi bate joc de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era bine daca spunea-i si ce varsta aveti amandoi, ca sa ne putem face o imagine cat mai aproape de realitate despre voi.
Sase luni de relatie nu reprezinta nu stiu ce, dar conteaza mult cum a-ti petrecut acele 6 luni.
Nu ne-ai prea lamurit in privintnta motivului despartirii.
Daca el te-a cautat inseamna ca te iubeste si nu a mai rezistat fara tine.
De ce totusi nu vrea sa va impacati? Poate ca stie ca tu iti doresti o relatie in care sa fiti foarte apropiati cat mai mult timp posibil, iar el fiind ocupat, stie ca nu iti poate oferi ceea ce iti doresti.
E trist atunci cand iubesti, esti iubit/a dar totusi nu e de-ajuns...
Vorbeste cu el, spune-i ce simti si ce vrei, si sa iti spuna si el doleantele lui.
Succes si sa fie asa cum va doriti.

| vitioc a răspuns:

Eu cred ia trecut sentimentele nu te supara dar daca ti-ar iubi cu adevarat va accepta chiar e mai principal pentru el lucru stii de sa fost in locul baiatului sa te iubit cu adevarat nas spune ca nu am timp punte in locul lui cum ai proceda tu? precis ca ai spune DA
daca vorbesti cu el in fiecare zi nu-i raspunde apoi daca nu-i pasa de tine te va gasi te va intreba ce s-a intamplat te va sustine iar daca nu te va cata sa stii ca ii pasa da tine

| never_2397 explică:

Eu am 18 ani el are 24 de ani. l-am intrebat daca ma iubeste, a zis ca ma iubeste.cateodata ma supar pe el nu ii rasp la tel ma suna, imi da mesaj.