| Codrutsa a întrebat:

happy am si eu povestea mea. happy Anul trecut m`am despartit de fostul meu prieten in ziua in care am implinit 1 an de cand eram impreuna. Acum o luna. mi-a spus ca ma iubeste. si asta mi-a trezit din nou sentimentele fata de el. si il iubesc din nou. L`am intrebat daca ar mai vrea sa ne impacam si a zis ca nu stiu. a spus ca,, si da si nu" si nu stiu ce sa cred. sunt confuza! mi-ar putea da cineva un sfat? multumesc love struck funda.

Răspuns Câştigător
| janynn a răspuns:

Cred ca te`ai exprimat gresit, nu "ai inceput din nou sa-l iubesti", eu cred ca ai continuat sa-l iubesti chiar si cand v-ati despartit, dar poate ai simtit o oarecare raceala ca deh, o fi intervenit si obisnuinta.stiu cum te simti acum.eu cred ca meritati a 2 a sansa, si cred ca o ve`ti avea din moment ce el nu ti-a dat un raspuns negativ insa poate simti nevoia sa fie un timp singur. da`i timp si da`ti`va a 2a sansa:*!

4 răspunsuri:
| StaceyG a răspuns:

Buna.pai nu prea iti inteleg intrebarea, dar daca tu il iubesti cu adevarat ar trebui sa ii dai o a doua sansa, tu sti cel mai bine

| dede16 a răspuns:

In 7 m`am despartit de prietenu`...fix la un an de cand ne-am cuplat. In momentul de fata ma simt foarte sigura pe mine fara el, a inceput sa ma atraga altcineva, care in decurs de un an mi-a respectat dorinta, eu cunoscandu-l de 3 ani. E ciudat, dar stii exista o "vorba" si anume "Nu lasa trecutul sa iti decida viitorul" asa ca orice ai face, fa-o pentru ca o simti, nu doar pentru ca trebuie sau din mila.

| cat_7753 a răspuns:

Poate ca el ar mai vrea sa fie cu tine dar din moment ce l'ai parasit exact in ziua in care implineati un an ii e teama ca se va intampla din nou.incercati sa vorbiti deschis poate sa-i explice si de ce l-ai parasit poate va dati seama amandurora si veti clarifica situatia. sper ca te-am ajutat pa-pawave

| marian2p3u a răspuns:

Daca dupa un an simti ca il iubesti iar, inseamna ca nu ai incetat niciodata sa-l iubest. eu nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, dar iti spun doar atat: daca baiatul avea aceleasi sentimente pe care le ai tu, nu ezita sa va impacati, asa ca dupa un tramvai si un baiat sa nu alergi niciodata pentru ca vine intodeauna altul