| Anonima010 a întrebat:

(aceasta este prima mea intrebare pe acest site sunt incepatoare asa ca v-as ruga sa nu radeti de mine ) Intrebarea mea:
-am prieten e mai mare ca mine cu 2 ani si 8 luni....luna aceasta implinim un am decand suntem impreuna..in ultimul timp el se indeparteaza de mine...(e la liceu..ma gandesc ca a cunoscut pe alta.) acum mie imi place de un alt baiat care chiar tine la mine..mereu are grija de mine.el e varul prietenului meu si e mai mare cu un an decat mine.....eu tin la ambi dar nu stiu ce sa fac...

ma puteti ajuta cu un sfat, va rog mult? ...si nu vreau sfaturi gen despartate de amandoi sau fii cu amandoi...

Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu ai cum sa tii la ambi straight face O inima iubeste doar o persoana cu adevarat.Fi impreuna cu el care,te protejeaza,iti vrea binele,te face sa zmabesti, va jucati ca fratii, fi impreuna cu el de care te simti cu adevarat atrasa, alege ce-ti spune inima, si totusi daca sunt verii. poate se vor supara ..nu stiu adica si daca zici ca se indeparteaza de tine..totusi e mai mare, e departe de tine tu nu ai de unde sa stii ce face sau cu cine umbla..nu te ingrijora cel care te iubeste cu adevarat te astepata, si ori cat ar dura sa alegi el nu te va parasi, si ori ce ai alege el te va intelege si va avea rabdare pentru voi doi, alege doar cu inima.

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Desparte-te de unul.
Dacă nu faci asta, o să fii catalogată ca o fată uşoară.

| Mayar a răspuns:

Noh, o viata ai! Daca ala nu stie sa te satisfaca [ si nu ma refer la prostii], atunci da-i papucii! Si fi cu ala de care iti place si care te trateaza frumos.
Doar nu iti irosesti viata, TIMPUL care nu se mai intoarce, asa, aiurea!
Ce mai stai?! Treci al treaba : da-i papucii la actualul si ia papucii de ala fainut

| shadow72 a răspuns:

Cea mai simpla cale...da cu banul.si cand banul o sa fie in aer iti spun eu ca singura o sa iti dai seama pe cine vrei... sper ca ai inteles ce am spus

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca tot vi se raceste relatia (ceea ce e si normal) despartitiva si experimentati alte cearsafuri, asta trebuie sa faceti la varsta voastra

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce tu simti ca primul da semne de nepasare fata de tine precum si ca nu mai este incantat de relatie ti-as propune sa-l intrebi intr-un mod cat se poate de serios pe cel de al 2-lea daca doreste o relatie adevarata cu tine. Doar dupa o asemenea discutie si mai ales in functie de raspunsul lui vei sti cu adevarat ce sentimente are pentru tine si vei putea sa iei hotararea cea mai corecta. Inima poate sa-ti spuna una dar spre binele tau te sfatuiesc sa-ti folosesti ratiunea.

| Emilian65 a răspuns:

Pai, din cate vad eu, iti place sa umbli cu doi. Ai grija ca pana la urma nu vei mai avea niciunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer oricat de mult as tine la celalalt, avand in vedere faptul ca este varul prietenului nu m-as baga. Poate prietenul tau l-a pus pe varul lui sa te testeze si sa vada cum reactionezi. Daca nu mai tii la actualul si vezi ca si el da semne similare, mai bine ai vorbi cu el si ati decide ce e cel mai bine pentru voi. Si nu prea ai cum sa tii la doua persoane, gandeste-te ca daca l-ai fi iubit mult pe actualul nu aveai ochi pentru altcineva. Comunica si vei rezolva!
PS: Optiunea " varul" nu mi se pare benefica.Eu as incerca sa ma orientez spre altcineva. Gandeste-te ca daca ai fi cu varul lui va exista mereu posibilitatea de a-l mai vedea pe fostul, de a mai fi in preajma lui.Si in plus, ai putea crea situatii neplacute in familie, indiferent daca ei sunt apropiati sau nu.

| intelboss a răspuns:

Nu te desparti de nimeni iubeste pe cine ai iubit la inceput e normal e la liceu probabil clase terminale si are de invatat convinge-te daca are sau nu pe altcineva mai intai nu te desparti de el si nu il fa sa sufere ca la fel vei suferi si tu la un moment dat

| Anonima010 explică:

Multumesc mult pentru sfaturile date si pentru timpul acordat...