| Emilia1015 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu in urma cu o luna, dar cu toate acestea el statea seara tot cu mine si inca 2 prietene.Acum 4 zile prietenul lui m-a bagat in seama si mi-a dat numarul lui de telefon si de atunci vorbim in fiecare zi.Cand fostul a aflat ca eu vorbesc cu prietenul lui a venit imediat la mine,nervos si a inceput sa-mi spuna mie tot felul de lucruri despre el, probabil ca sa-mi fac o impresie proasta(dar mi-am intrebat varul si mi-a spus ca nu e asa). Aseara mi-a trimis mesaj ca daca noi vom fi impreuna cu el am terminat-o amandoi si acum s-a suparat pe mine.El cred ca e genul 'nici cu mine, nici fara mine'.Ce pot face? Dau funda! Multumesc.

1 răspuns:
| Me01 a răspuns:

Buna. O data ce e fostul, fostul sa rămână daca nu a știut sa te aprecieze atunci cand a avut ocazia, crede ca te poate controla sa fi singura toată viata, cand a putut sa fie împreuna cu tine nu a făcut nimic iar acum cand vede ca ai găsit pe altcineva încerca sa facă pe gelosul, fi indiferenta cu el așa cum a făcut el cu tine inainte.
Încearcă sa Vorbești si sa ii dai o șansa prietenului daca si el te place.
Urat din partea fostul ce a făcut.