| nicolandreea1998 a întrebat:

acum 2 saptamani, mi-am inceput viata sexuala. Am facut sex neprotejat, insa nu a existat nicio ejaculare. Azi ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia, dar nu mi-a venit. Exista riscul de a ramane insarcinata? P.S: de cateva zile am niste scurgeri de culoare alba.
Astept un raspuns.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a avut loc cu exact 2 saptamani in urma se poate considera ca erai in ziua de ovulatie sau undeva imediat in apropierea acesteia. Daca partenerul a reusit sa isi controleze si coordoneze perfect ejacularea riscul de sarcina este extrem de mic insa nu se poate elimina cu totul.De obicei dupa dezvirginare se poate intampla sa se produca o intarziere de cateva zile in pornirea menstruatiei.Deasemenea la multe femei cu cateva zile inainte de menstruatie le poate creste destul de mult cantitatea de secretii vaginale. Probabilitatea de a fi ramas insarcinata este extrem de mica, insa sarcini accidentale pot exista.Nu cred sa fii intro astfel de situatie.Pa,pa.

6 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Scurgerile de culoare alba anunta venirea ciclului. Nu esti insarcinata.
Dupa inceperea vietii sexuale, se produc unele modificari in corpul uman, intarzierea ciclului este una din ele.
Bun venit in lumea femeilor! happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nasol daca a fost fara ejaculare, inseamna ca baiatul nu a avut o partida prea fericita

| neutrino a răspuns:

Exista acest risc si tu stii bine lucru acesta.

| nicolandreea1998 explică (pentru neutrino):

Dar totusi nu a existat deloc ejacularea.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru nicolandreea1998):

Cu toate acestea, tot exista riscul.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Va place sa jucati asa la noroc. Mai asteapta cateva zile si fa un test de sarcina.
Intrebi de risc...pai da, orice contact neprotejat are riscuriwinking