| Hellobello a întrebat:

Vreau sa stiu si eu un lucru. Sunt insarcinata sau nu?
In ianuarie i-am facut oral, a ejaculat dupa care mi-a introdus degetele in vagin dupa ce si-a ATINS penisul(deci probabil sa fi avut sperma pe ele).NU a existat penetrare de catre un penis. Dupa 2 zile mi-a venit ciclul care a durat vreo4-5zile dar a fost mai slab cantitativ decat de obiecei. In februarie mi-a venit la fel de slab cantitativ, in martie NU a venit, trebuia pe 19. A venit in aprilie pe 4. De cand s-a terminat si pana in prezent am scurgeri de culoare maro si uneori fire de sange atunci cand ma sterg sau cand fac baie. La 11 saptamani dupa contact am facut un test care a iesit NEGATIV. Sunt insarcinata? Simt ca innebunesc. Multumesc ca ati citit pana aici, doresc raspunsuri serioase, nu mistouri pentru ca sunt extrem de nelinistita. Multumec!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta...

Daca ti-a venit ciclul de 3 ori dupa patanie, nu esti insarcinata.

Mai ales ca dupa contactul respectiv la 2 zile ti-a venit ciclul, inseamna ca erai in ultimele 10 zile ale ciclului, ceea ce determina ca nu se putea forma o sarcina.

Testul a fost facut corect, testul respectiv se face dupa 3 saptamani dupa act.

Stai calma, nu esti insarcinata.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu esti gravida dar e posibil sa ai vreo infectie ceva

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu esti gravida, testul confirma asta.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Draga mea incearca sa mergi la un medic si sa ii povestesti prin ce ai trecut. Sunt sigur ca o sa te asculte cu mare atentie si o sa incerce sa discute cu tine.

| alexandruanghel a răspuns:

Nu inteleg de ce iti pierzi timpul cu niste simpli oameni, care nu sunt specialisti in asa ceva. Du-te la doctor, si vorbeste cu cineva care se ocupa doar cu asa ceva.