| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Acum 3 zilebig grinm-am combinat cu un baiat care imi era prieten de mai mult timp si care ma placea de mai demult.
Problema este ca daca o sa ne despartim nu vreau sa ne stricam prietenia...as vrea sa pun punc acestei relatii inainte sa fie prea tarziu si sa ne atasam unu de altu.
El ma place.chiar foarte mult si incep si eu sa tin la el.
nu stiu cum sa-i zic ca vreau sa o terminam dar sa ne pastram si relatia de prietenie ca altadata.
fundita care ma poate ajuta:d

Răspuns Câştigător
| Rares20funde a răspuns:

Ii spui ca il placi, dar ar fi mai bine sa fiti prieteni.Nu il ranesti si ramaneti si prieteniwinking

4 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Ha!? esti de 3 zile cu el si deja vrei sa te desparti de el? "Problema este ca daca o sa ne despartim" aici zici daca, si aici "nu stiu cum sa-i zic ca vreau sa o terminam dar sa ne pastram si relatia de prietenie ca altadata." sti sigura;-j ma esti culmea! iti dau eu un sfat nu ti mai abte joc de oameni!

| Byankaa66 a răspuns:

Pai nah poti sa-i explici si lui asa cum ne-ai explicat si noua dar vezi tu, el te place si s`ar putea sa-i ranesti sentimentele si sincer eu nu cred ca prietenia dintre voi va fi la fel ca inainte.

| Izz a răspuns:

Ai putea sa-i spui ca vrei sa fiti doar prieteni sau ai putea astepta ceva timp sa vezi ce se intampla pe parcursul acestei relati. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asa am avut si eu o prob.am cun. un baiat care se baga i nseama cu mine.era dragut si dupa aia mi-a zis ca ii plk de mne.in fine am fost intai prieteni, apoi prieten ibuni, apoi foarte bun isi pana la urma ne-am combinat... dupa o saptamana mi-a zis pe mess sa ne desp. ca iub pe altcnv.si de atunci eram mai distanti.si intr-o seara am vb cu el pe mess. i-am zis ca n uai suntem ca inainte si ca ma doare.si ca uneori stau si ma gandesc ca mai bine nu mai eram impreuna decat sa pierd prietenia cu el.si a tinut cont de asta.am devenit prieteni buni.si i nfine sunt iar ca el. da asta e alta povestelaughing sfatu meu. spune-i in fata.tongue si daca e un baiat bun o sa schimbe cevawinking