| Andrei1811 a întrebat:

am o problema cam delicata, totul incepe asa:
Sunt indragostit de o colega de clasa, am vorbit cu ea ceva timp, dar ea recent s-a combinat cu alt coleg, el fiind un foarte bun prieten( El nu stie ca o plac) Normal m-a afectat acest lucru, dar am puterea sa trec peste, ea e obisnuita sa ii scriu in fiecare zi, chiar si acum, dupa ce s-a combinat, cum as putea sa o uit, sa o ignor dar fara sa par gelos? Gen sa nu creada ca vorbeam cu ea asa dulce numa ca voiam sa fiu cu ea, as vrea totusi sa pastram prietenia, dar eu nu suport sa mi-o imaginez cu altu......Deci nu stiu ce sa fac, daca nu o mai bag in seama, isi schimba parerea despre mine. Daca o bag in sema, o sa sufar, mai ales ca eu voiam sa ii spun peste 2 zile ce simt pentru ea(Prea tarziu).....Deci un sfat? Sa o uit nu pot, o vad in fiecare zi. Apreciez orice raspuns sincer! Multumesc anticipat :*

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai mult decat evident faptul ca ea fata de tine are, simte/nutreste doar sentimente de prietenie. Poti fi convins ca ea te considera un prieten bun, unul adevarat dar nimic mai mult. Mai mult ca sigur, stia foarte bine, si-a dat seama care sunt sentimentele tale in privinta ei, insa cu toate acestea s-a combinat/cuplat cu respectivul baiat dintr-un motiv cat se poate de simplu si intemeiat, ea este atrasa si manifesta sentimente de iubire fata de acel baiat. Pentru ea tu vei ramane si reprezenta un prieten si doar atat, acum cat si in viitor. Presupun ca iti irosesti timpul degeaba daca vei continua sa te comporti la fel si pe viitor. Sanatate.

| immortalfaith a răspuns:

Sa iti faci iubita, nu mai sta sa fii catelusul ei cel bun dresat si in lesa
Dupa ce ti faci iubita, te poti intoarce la meseria de catel

| IulianFlorentin a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu acel baiat si sa ii zici totul, poate o sa inteleaga, trebuie sa ii spui fetei ca o placi chiar daca ea e cu un bun prieten de-al tau, poate si ea te placea dar daca nu ai facut mai repede primul pas acum e cu altcineva. Ai putea sa iti faci si o iubita si sa te duci cu iubita ta la ea sa vezi cum reactioneaza, daca nu zice nimic sau inghite asa in sec e clar ca e geloasa, daca nu atunci nu te place. Sa nu o uiti ca nu faci nimic, si eu am avut aceeasi problema iar eu am uitat-o din pacate si uite acum nu mai baga in seama. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| Valygg123 a răspuns:

Este greu, stiu dar incearca sa o suporti ca un adult, chiar daca nu esti inchide-o in tine si las-o acolo pentru tot restul vietii