| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad
Acum aproape doua saptamani am cunoscut un baiat si totul era ca rupt din vise, am fost impreuna, eram foarte fericiti, totul era perfect pana cand ne-am "certat" sa zic asa intr-o seara si ne-am despartit dupa o saptamana de relatie.El mi-a spus ca a plans dupa mine si ca inca tine la mine doar ca atunci cand ne-am cunoscut credea ca va fi ceva ce nu se va termina niciodata, sunt de acord cu el.Insa problema e ca el inca tine la fosta lui prietena(si eu inainte sa intru in aceasta relatie de scurta durata ma chinuiam sa il uit pe un fost prieten de 4 luni si niciun baiat in afara de el nu a reusit).Nu stiu ce mi-a facut, dar chiar daca am avut o relatie foarte scurta parca la el tin mai mult decat la cei cu care am avut relatii chiar lungi.Peste 2-3 zile este ziua lui si as vrea sa ii dau un mesaj frumos si nu prea stiu ce.Eu chiar vreau sa ma impac cu el, simt ca am lasat ceva "neterminat".Cum sa il ajut sa o uite pe fosta, mentionez ca nu vrea sa se mai impace cu ea din anumite motive (cunoscute de mine)? Va rog mult ajutati-ma! Stiu ca pare penibil sa spui ca iubesti pe cineva dupa asa putin timp dar asta e ce simt, nu stiu cum si de ce...

Stiu ca am mai pus aceasta intrebare odata insa azi e ziua lui si nu stiu, i-as spune ca il iubesc dar nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Fii sinceră cu el, spune-i ce ai pe suflet nu se știe ce vă va rezerva timpul!

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti sa ii spui ce simti pentru el si ca ai vrea sa va impacati. Fii sincera. Ar fi o supriza placuta de ziua lui. Daca vrei sa te impaci cu el, nu vei reusi stand deoparte si asteptand o interventie divina. Spune-i ce simti mai ales daca si el spune ca tine la tine. Daca relatia merge, in timp o va uita pe prietena lui. Timpul le rezolva pe toate.

| Jeanine a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mi-e frica ca nu va merge din cauza diferentei de varsta, mai mult.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Jeanine):

Dar poate o sa mearga. Nu ai de unde sa stii. Mai bine sa regreti ceva de ai facut decat ceva ce nu ai facut. happy Plus de asta eu cred ca el tine la tine, din moment ce inca te suna. Iar daca tineti unul la altul nu are de ce sa nu mearga.

| Jeanine a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu am spus ca ma suna, si tot nu i-am mai spus ca il iubesc, din teama.
ti-am zis el o iubeste pe fosta insa ea l-a inselat si din cate zice nu poate sa o ierte pentru asta

| alkhymeia a răspuns:

ai grija de el si atat. fara asteptari