| BlackGreen123 a întrebat:

Acum câteva luni m-am despărțit de prietenă și de atunci mă confrunt cu o problemă. Încă țin la fel de mult la ea și nu știu ce să mai fac ca nu mai pot face nimic din ce făceam înainte,am devenit un robot,nu mai pot zâmbi,nu mai pot să mă bucur de nimic,nu mai am chef de viață. Vorbesc zilnic cu ea, sunt în friendzone acum...nu prea mă împac cu gândul ca ar putea fi cu altul dar în același timp nu mă lasă inimă să intreruplegatura legătura cu ea..nu pot, am încercat.Nu știu ce să mai fac sunt disperat când văd cum mă distrug.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Singur iti faci rau. Daca preferi sa te chinui vorbind zilnic cu ea e alegerea ta si nu ai dreptul sa te plangi.
Atata timp cat stii foarte bine ca ea nu mai simte nimic pentru tine, nu ti-e clar ca singura varianta sa treci peste e sa ...hai ca stii...sa nu mai vorbesti cu ea, exact.
Fi sincer cu ea si spune-i ca tu inca ai sentimente pentru ea, prin urmare nu mai poti continua relatia de amicite cu ea si o rogi frumos sa nu te mai caute si sa iti respecte decizia.
Hai, curaj ca poti fi barbat!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E trist sa vad baiat lamentandu-se mai rau ca o fetita de 5 ani careia parintii nu i-au luat papusa mult dorita. frate tu trebuie sa te bucuri de tinerete sa te distrezi nu sa stai dupa fete, daca fata nu mai vrea, te retragi elegant si iti vezi de viata, fi barbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit "Prostia Omeneasca"? Acelasi lucru il faci tu mentinand legatura cu ea. Ai de ales intre a intrerupe orice contact cu ea sau a mai suferi o perioada pentru ca mai tarziu sa intrerupi orice contact cu ea. Daca tu alegi a doua varianta chiar nu ai dreptul sa te plangi.