| Katy23 a întrebat:

acum cateva luni m`am indragostit de un baiat care desigur ma placea si el, pana acum cateva zile totul a mers destul de bine, cu toate ca el s`a indepartat mult de mine, acum m`am indragostit de alt baiat care a fost intrebat daca ma place dar nu a stiut ce sa spuna si de atunci am inceput sa simt ceva pentru el, se comporta foarte frumos cu mine, toate prietenele mele spun ca el e mai dragut decat baiatul care il placeam mai inainte, as vrea sa-i spun ca nu-l mai plac si ca acum tin la alcv dar inaintea mea l`au mai ranit doua fete, e cineva care sa ma ajute :d?

Răspuns Câştigător
| Andreea_1341 a răspuns:

Buna! Pari foarte nesigura pe tine!
Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu actualul iubit al tau si sa-i spui ca poate avea incredere in tine si sa-ti promita ca veti fi sinceri unul cu altul, spune-i ca vrei sa-ti spuna tot ce are el pe sufletel si ca vrei sa-l intelegi cat mai bine si iti doresti si tu sa te inteleaga.Lasa-l sa-ti povesteasca ce probleme are,iar apoi intreaba-l daca te mai iubeste,daca mai simte ceva pentru tine si spune-i sa fie sincer! Daca va spune da sau nu,va ramane de vazut,dar sa nu te desparti de el si sa nu-i spui nimic despre despartire! Inatai convinge-te despre personalitatea celuilalt baiat,afla ce-i place,cum se compoarta cu oamenii,ce fel de vocabular are,cum invata etc. Daca afli toate astea si daca sunt pozitive interesele tale atunci este momentul sa faci inca un pas inainte.Ia legatura cu el pe mess sau chiar fata-n fata! Incearca sa-i fi prieten la nevoie si mereu,astfel va veti apropia mult! Fi draguta cu el observa-i gesturile fata de tine! Daca sunt pozitive intra in actiune apropie-te de el,atinge-i mana,fata,daca nu incepe el sa te atinga! Cand se va crea o atmosfera foarte placuta intre voi te vei putea desparti de fostul! Intreaba-l daca isi aminteste de promisiunea voastra? Aceea de a fi sinceri unul cu celalalt? Spune-i ca vrei sa fi si tu sincera in acel moment! Spune-i ca simti ca incepeti sa va raciti unul de celalalt si spune-i ca tu nu poti continua astfel! Spune-i ca in ultimul timp ai intalnit alti baieti la care ai gasit ceea ce nu ai gasit la el! Probabil ca a mai avut alte relatii esuate din cauza ca nu se stie comporta cu fetele. Spune-i ca vrei sa ramaneti niste prieteni foarte apropiati,dar sa te inteleaga ca nu te poate obliga sa fi cu el,spune-i ca iti este ca si un frate,nu ca si un iubit! Apoi vei putea continua sa te apropii de noul iubit si mai mult,pana ajungeti la un sarut! Nu fa o alegere grabita,dupa ce te apropii mult de baiatul acela nou nu te arunca in vant, daca el nu te lasa sau te refuza sa-l atingi sau sa-l pupi.Dar daca chiar nu-ti mai doresti sa fi cu actualul atunci fa ce ti-am propus! Daca in viitor vei avea nevoie de mi multe sfaturi poti sa-mi trimiti mesaje pe priva!

Multa bafta! Pa, pa!

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

"Uite un citat:"Daca placi doi baieti in acelasi timp, alege-l pe al doilea,pentru ca daca l-ai fi placut cu adevarat pe primul nu te-ai fi indragostit de al doilea!" Uite, chestia asta mi s-a intamplat si mie, am avut de ales intre 2 baieti,si pana la urma l-am ales pe al doilea,doar pentru ca ca se comporta mai frumos decat celalalt,care era cam distant,si pana la urma nu am ales bineoh go on,deci, gandeste-te mai bine, ca dupa sa nu regreti happy

| Sheili a răspuns:

Sai spui asa ceva mai bine ca sa rezolvi probleme de tipl acesta este cel mai bine sa-i spun cind vorbiti in real bafta!

| junioru_4096 a răspuns:

Mda...peste juma de ora...te indragostesti de altu si tot asa, mai cresti in cap oleaca fetitohappy

| Mihaela_5726 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui cu frumosul.
Ca de exemplu sa ii zici sickuite ce este eu chiar nu mai simt nimic pentru tine si observa ca si u te-ai indepartat...cel mai bine ar fi sa ne despartim dar eu vreau mult sa ramanem prieteni ff buni...c-am asa ceva sa ii zicibig grin

multa bafta!