| ander a întrebat:

Acum cateva zile am vazut o intrebare gen,, daca vezi in parc o fata ii zimbesti si astepti si tu de la ea un zambet si apoi intru cu ea in vorba". Tocmai astazi cand ma plimban cu prietenul meu cel mai bun prin parc ne-am intalnit cu 2 fete. I-am zis prietenului meu sa mergem pe langa ele incet.asa neam apropiat de ele una dintre ele care imi placea mie mia zambit si i-am dat si eu un zambet si am intrebat-o in felul urmator :,, Buna, esti din zona?"ea mi-a raspuns ca este si mi-a dat numarul de telefon si adresa de email.Acum 10 min am sunato si am intrebat-o daca vrea sa iesim in parc maine decat noi doi ea acceptat no problem.Sunt cam emotionat ca o plac mult si daca plimbarea asta va reusi cred ca o sa ma indragostesc si sper si ea de mine. Orikum asta a afost povestea da puteti sa-mi dati si mie niste sfaturi ce sa fac la prima intalnire.Sa par ca sunt un baiat de treaba... ma rog

Multumesc anticipat, Ander

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Emotiile sunt ceva firesc si mai mult ca sigur te`ai indragostit deja sau cel mai probabil v-ati indragostit unul de altul la prima vedere. Daca nu i`ar fi palcute de tine nu ti-ar fi dat numarul de telefon si id.
Maine, imbraca`te frumos dar in acelasi timp sa te simti bine in hainele pe care le alegi. Da`te cu un parfum placut la gust, in mare parte conteaza si asta. Poarta`te cat mai frumos, plateste tu consumatia, fa`i cateva complimente si o sa iasa perfect, apoi daca ii va placea o sa accepte sa mai iesiti si la alte inatlniri si intreaba`o daca vrea sa fiti impreuna. Pune`i intrebari despre ea ca sa o cunosti mai bine. cumpara`i un buchet de crini sau alte flori inainte. Bafta!

1 răspuns:
| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Pai atata timp cat acceptat sa iasa cu tine inseamna ca te place cat despre restul fi cat mai natural, trebuie sa te placa pentru cine esti nu pentru cine vrei sa pari ca esti... si uita de emotii!