| anonim_4396 a întrebat:

Deci ma inteleg bine cu o colega de clasa de cateva zile amandoi avem 14 ani azi am iesit cu ea in oras a doua oara si i-am facut niste complimente adica i-am zis ca e draguta si nu a zis nimic doar a zambit, si vb cu ea si i-am zis ca avem multe lucruri in comun si a zis incet da si a zambit si la final cand ne-am despartit am pupato pe obraz si ea nu m-a pupat inapoi nu a zis nimic doar m-a salut si a zambit.Deci eu am mai iesit o data cu ea in oras si tot mia zambit cand ne-am despartit si am intrebat-o daca vrea si maine sa mergem la un suc si a zis ca da.Am observat ca de multe ori cand mergem pe strada ea merge cu capul in joc si zambeste.adica cum fac si eu cand vreau sa ii zic ceva si nu pot.Credeti ca ea ma place si daca da ce ar trebui sa fac? Ca si eu o plac.Si in clasa tot vine in pauze si sta in banca din fata mea si mai vb ascultam muzica impreuna.

Deja au trecut 2 luni de cand ma inteleg cu ea, tot asa ea vine si stam de vorba vb si pe mess, tot iesim in oras si sincer cred ca ma place si ea pentru ca tot timpul stam impreuna fara sa ma rog eu de ea, ea vine la mine.Si simt nevoie ca ar trebui sa ii spun ca o plac si ca simt ceva pentru ea dar nu stiu cum sa fac asta, adica mie intr-un fel frica cum as putea sa fac asta sau ar fi indicat sa o fac? Tin sa mentionez ca in multe locuri cand merge mai cheama cu ea. Ce ziceti dupa pararea voastra ca ar trebui sa fac? Tin sa mentionez ca dupa 8 zile cand neam cunoscut i-am zis ca o plac si atunci a zambit si nu a zis daca am place sau nu a zis doar ca vrea sa ne mai cunoastem dar de atunci nu s-a schimbat nimic tot la fel de buni preteni suntem, tot la fel vb nu ma evita sau chestii de genu absolut deloc.Deci voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Elena_4068 a răspuns:

Te place, spune-i ca o placi. Dar daca nu vrei sa ii spui asa direct intreab-o ce parere are despre tine si de ce se comporta asa cu tine, stii ca o poti pierde spune nu te omoara nimeni, asta asteapta fiecare fata si eu sunt fata si cred ca doar daca sa fii foarte apropiata de el as intreda daca ma place dar eu nu am fost in situati nici asemanatoare a fost derect.

| Elena_4068 a răspuns:

Am uitat depinde de carocter.

| Andre a răspuns:

Pai ...eu cred ca te plece sigur dupa. cate ne-a ipovestit dar cred ca e timida eu cred ca tu ai facut destule si i-ai marturisit sentimentele tale.crede-ma sunt fata si la fel as rreactiona si eu adikaa am meres de muultee ori cu baietii pe afara si a fost ok dar eu nusunt timida. asa si cu tine eu te sfatuiesc ca sa faci in continoaree ce ai facut pana acum pentru ca e ok astepata pna cand iti va spune si ea ca te place atunci se va simti nn regula si va fi pregatita ca sa iti spuna stiu sigur, mi s-a intamplat des si sper sa iti mearga bine in continoare.anunta-ama si pe mine cum a imi fost crede-ma sunt curioasaa si daca ai ceva nelamuriri fara teama lasa-mi un mesaj si iti voi raspunde cu mare placere :*:* pooooopik :*:*

| aditimus a răspuns:

Ramai cu ea, daca simti si tu la fel, spune-i sincer ce crezi despre ea, fa-i complimente nu fi timid

| krysa_4974 a răspuns:

Eu cred ca e ea mai timida...incearca sa vorbesti mai mult cu ea despre sentimentele tele...:*succes:*