| Csf15051998 a întrebat:

acum cateva zile mi-am inceput viata sexuala.Cand m-a dezvirginat a facut-o fara prezervativ,apoi si l-a pus, nu a ejaculat in mine si prezervativul nu era intepat. Exista vreo sansa sa raman insarcinata

Răspuns Câştigător
| Ether a răspuns:

Avand in vedere ca la inceput a fost fara prezervativ, exista sanse sa fi ejaculat o cantitate foarte mica de sperma, chiar insesizabila. Probabil ca nu s-a intamplat nimic, dar cel mai bine e sa aveti grija pe viitor pentru ca o mica scapare poate sa duca la consecinte neplacute. Momentan poti sa stai linistita, dar pe viitor, mai multa precautie.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice femeie poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care ajunge/intra sperma in vaginul ei si acest lucru se produce NUMAI/DOAR in cele 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE a ciclului menstraual. In cazul oricarui contact sexual intretinut in afara perioadei mentionate, deci intretinut in orice alta situatie, formarea sarcinii este IMPOSIBILA.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine nu ești gravidă.

| sofisis a răspuns:

Sansa sau risc?
Depinde cat a durat sexul neprotejat, deinde daca lui i-a curs lichidul preseminal, daca avea sperma pe canal si daca tu erai in perioada fertila.