| libelula55 a întrebat:

acum cateva zile respectiv 9, 10, 11 august am facut sex cu iubitul meu neprotejat dar nu a ejaculat niciodata in mine, tin sa va mentionez ca o facem de mai mult timp neprotejat ai nu s-a intamplat sa raman niciodata insarcinata.

Dar insa acum de cateva zile am dureri de sfarcuri insa sanii nu doar sfarcurile ceea ce mi se pare foarte ciudat pentru ca luna trecuta inainte menstruatiei ma dureau si pe langa sfarcuri acum insa doar sfarcurile iar azi dimineata m-a durut foarte foarte tare sub burta adica la ovare dar nici nu ma puteam misca de durere era o durere extrem de puternica am luat un calmant si acum mi-a mai trecut insa acum ma impunge in zona inghinala si in burta cateodata mai ales cand ma misc iar acum stau in pat pentru ca nu prea ma pot misca de durere. Menstruatia ar trebui sa-mi vina pe 22-23

Intrebarea mea este credeti ca astea aunt simptome de menstruatie?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil durerile si disconfortul descrisdetine reprezinta de fapt simptome premenstruale, care incep sa apara/sa se produca de obicei cu circa 3-5 inainte de inceperea efectiva a menstruatiei. Multa sanatate!