| libelula55 a întrebat:

am o nedumerire.

Eu impreuna cu iubitul pe am facut sex neprotejat seara in data de 9, 10 si 11 august deci trei zile la rand toate actele au fost neprotejate dar nu a ejaculat niciodata in mine

Ieri m-a durut foarte tare ovarele si burta nu puteam deloc sa ma misc din pat daca faceam o miscare mica simteam ca mor durerea a tinut 2 ore si mereu daca râgâiam sau tuseam sau luam aer ma durea si spatele foarte tare
Apoi mi-a mai trecut si reuseam sa ma misc insa daca fac ceva efort ma doare foarte tare si tin sa va zic ca ma doare si in zona stomacului si a burtei si la ovare. Nu pot sa ma aplec atat de usor nu pot fugi nu pot ridica ceva si nu pot merge repede decat incet.
Sani nu ma dor decat foarte putin sfarcurile iar azi dimineata am avut 3 cosuri mici pe fata si am si dureri de spate

Voi ce credeti ce sunt semnele astea? Si cam cate sanse sunt sa fi ramas insarcinata? Tin sa mentionez ca menstruatia trebuie sa-mi vina pe 22-23 si ca pana acum nu am avut nici o pata de sange. Va rog sa ma ajutati multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care ciclul tau menstrual este de tip REGULAT s-a putut calcula si stabili precis data urmatoarei menstruatii si afirmatia ta :,, Tin sa mentionez ca menstruatia trebuie sa-mi vina pe 22-23...'' sa fie certa, valabila si corecta. In acest caz/ situatie reiese ca ovulatia s-a produs probabil in ziua de 8 sau 9 August si PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual s-a suprapus peste zilele de (4), 5, 6, 7, + 8, 9, + 10, (11) August. Reiese ca toate cele 3 contacte sexuale neprotejate au fost intretinute intr-o perioada situata practic in momentul ovulatiei sau in orice caz extrem de apropiat de acele zile cu grad extrem de mare de a exista un ovul viabil in trompele uterului tau. Daca in timpul sexului intretinut in zilele de 9 si 10 August a ajuns in vaginul tau o oricat de mica cantitate de sperma atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi putut forma/naste si sa existe o sarcina instalata in uterul tau in acest moment este foarte mare. In acest caz totul depinde de experienta sexuala a partenerului tau de sex, si de capacitatea acestuia de a reusi sa-si coordoneze, controleze si retina la perfectie ejaculate pentru a fi sigur ca nu scapa si nu ajunge nici-un strop de sperma in vagin. Iubitul tau este singura persoana care detine raspunsul sigur, precis si corect, deoarece numai el stie aceste amanunte si aspecte ale acestei probleme. Doar pornirea menstruatiei in urmatoarele 2-3 zile va elimina/exclude/infirma existentei unei posibile sarcini. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Esti o balena grasa, atata tot, nu te poti misca fiindca te-ai ingrasat. O sa iti treaca!