| Eu282838 a întrebat:

Buna TPU, acum doua săptămâni am avut primul meu contact sexual și am folosit prezervativ, dar am impresia ca a alunecat, nu a durat mult, e vorba de câteva minute. Apoi la o săptămână am avut al doilea contact sexual și tot asa, nu a durat mult, dar tipul n-a fost de încredere și cred ca a dat jos prezervativul, deși nu sunt sigura.Am luat acum 6 zile pilula de a doua zi, m-am trezit cu dureri în partea de jos a abdomenului, mai bine zis înțepături. Iar ieri am început sa sângerez, vreau sa va întreb despre ce poate fi vorba: menstruatie, implantarea sarcinii sau efecte adverse de la pilula. Țin sa menționez ca e abundent, de culoare închisă.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi orice, chiar și ceva grav, așa că, la medic.

| Miruna333 a răspuns:

Efecte adverse de la pilula.
Inainte de a trece la chestii serioase cu un tip, asigura-te ca este de incredere.
Sa iti dai jos prezervativul in timpul sexului, fara consimtamantul celeilalte persoane, este abuz sexual.
In primul rand ar trebui sa te ingrijoreze bolile sexuale, apoi o sarcina nedorita.
Ai grija data viitoare.

| cehos69 a răspuns:

‘ tipul n-a fost de incredere’ si dupa va plangeti ca ramaneti gravide si nu se uita nici dracu la voi ))))

| frafafafaf a răspuns:

A păi daca tu in timpul contactului nu ai avut încredere ine el, denota ca de la început ai avut dubii, daca si dupa ai dubii. De ce ai mai făcut-o cu el atunci. Pun pariu ca era cine știe ce țigan așchilopat care a vrut fix asta de la tine si i-ai picat in plasa, la fel ca multe altele. Nu pot înțelege de ce o mai faci daca nu esti 100% sigura si el procedeaza corect. Apoi va mirați de ce rămâneți gravide, mai nașpa e ca tatal e vai de el.