| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 saptamani, am avut contact sexual neprotejat, am luat pastila de a doua zi fiind ejaculare pe dinafara dar pastila de a doua zi luand pentru a fi sigura.Am avut sangerari,din ce stiu pentru ca s-a rupt himenul.Iar acum cateva zile,am avut din nou contact sexual neprotejat, dar a doua zi am inceput sa sangerez abundent, in primele 2 zile, iar dupa 1 zi jumatate am avut mici scurgeri de sange, nu foarte abundente.Se putea sa fie menstruatia mai devreme din cauza pastilei de a doua zi?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ejaculare pe dinafara in ce limba vorbesti? Ejaculare pe de rostlaughing

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce ati apelat la sex neprotejat? Va doriti in copil?

| MarinelaMihailescu778 a răspuns (pentru dullcat):

Nuu! Nu am avut prezervative la ambele momente.A fost pe moment, adica nu ne am gandit. Poate fi menstruatia?

| dullcat a răspuns (pentru MarinelaMihailescu778):

Nu as putea spune.Tu esti responsabila de acest aspect si trebuie sa tii evidenta ciclului menstruatal, eventual si cu perioada de ovulatie.Iti recomand aplicatia aceasta pentru telefon https://play.google.com/......ps/details

| MarinelaMihailescu778 a răspuns (pentru dullcat):

Nu as putea crede ca este sangerarea de implantare deoarece am avut o consistenta exact de menstruatie si culoarea fiind ca la menstruatie

| AmandinaDragan a răspuns:

Marinela cunosti efectele negative ale pastilei de a doua zi? De ce le inghiti ca pelicanul?