| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

TPU! Acum o luna m-am despartit de iubita mea. Am făcut-o amiabil,amândoi. Partea proasta e ca eu m-am cuplat după cu prietena ei cea mai buna. Nu am abordat-o eu,ci ea pe mine,sunt conștient ca o prietena adevarata nu ar face una ca asta, dar in fine. Si atunci eram conștient. Intr-o seara fosta mea iubita a întrebat-o pe actuala daca vorbim, ca a văzut niște comm uri pe insta, si actuala I-a spus ca da si a întrebat-o daca e vreo problema, fosta spunându-I ca doar a întrebat si a mai întrebat-o pe actuala daca ii plac. Aceasta spunându-I ca da.Eu o iubeam pe fosta foarte mult chiar daca stăteam cu prietena ei, am stat doar 3 zile si cam atât. Dupa m-am despărțit de actuala deoarece mi-a spus ironic verișoara fostei cu care ma înțeleg f bine sa îmi țină relația.Astazi a fost ziua fostei si I-am spus la mulțI ani,dar ea mi-a spus un simplu,,mulțumesc, Andreeas! happy" eu am iubit-o foarte mult, si ea m-a iubit. Stiu pentru ca mi-a spus verișoara ei ca a suferit cand a aflat ca m-am cuplat cu prietena ei, mie chiar îmi pare rau si as vrea sa fiu din nou cu ea.crying((( pe 26 este ziua ei, as face bine daca i-as lua un parfum scump si sa-l pun acolo in cadou un bilețel? Eu cred ca ar fi drăguț din partea mea. Nu pot deloc sa ma debarasez de ea, numai la ea ma gândesc. Ce credețI ca as putea face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, cea mai proasta decizie pe care o poate lua cineva este sa se cumpleze cu cea mai buna prietena a fostei (este valabil si pentru baieti), pentru ca, ele stiu totul despre tine, pentru ca asa fac prietenii, vorbesc intre ei si-si spun secretele.
Sincer, ma dezgusta asa prietenie. O fata ca asta care ti-a mai facut si avansuri, posibil sa-i fii implantat tot timpul idei nasoale fostei tale iubite, doar ca asa va desapartiti si tu sa fii al ei.
Unele fete au intentii diabolice si nu s eopresc pana nu-si ating scopul. Posibil ca actuala ta sa o fii manipulat pe fosta iubita in asa fel sa ajungeti aici si sa fii al ei.
Partea cea mai urata este ca tu ai acceptat cu usurinta relatia cu ea, chiar stiind bine ca nu este bine si nici frumos sa faci asta.
Nu cred ca relatia asta va functiona, poate temporar, dar daca asi fii in locul tau, i-as da papuci in secunda urmatoare!

| lpavel a răspuns:

Fa asa cum ai zis si vei putea afla exact daca mai simte ceva pentru tine, dar nu te astepta la minuni... Bafta!

| Cannibal a răspuns:

Obisnuieste-te cu ideea ca ai avut-o si ca a facut parte din viata ta, mergi mai departe si las-o sa fie fericita daca o iubesti, oricum intre voi nu va mai fi nimic la fel ca inainte fiindca ea nu mai are incredere in tine si cu siguranta nu mai crede nimic din ce-i spui. Niciodata nu va mai fi nimic la fel intre voi, iar decat sa suferi mai tarziu mai bine o faci mai devreme.

| MeriusXD a răspuns:

Iti recomand sa ii cumperi un buchet de trandafiri rosii(daca mai gasesti), iar in mijloc un biletel pe care sa scrie ceva de genu: Imi pare rau pentru ce s-a intamplat, putem fi din nou impreuna? Sau ce crezi tu ca ai putea scrie pe bilet. E cam simplist dar merge in multe cazuri. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!