| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un prieten si m-am despartit de el din cauza părinților. Dupa 7-8 luni cam asa ne am pus din nou in relatie (el m-a intrebat pe mine daca vreau sa fiu cu el )Am încercat să repar si sa ma ierte si am fost impreuna 3 luni pana cand răspundea greu la mesaje si si a sterg insta ul,noi vorbeam in fiecare zi si cand a inceput sa se comporte asa(ii dadeam mesaj dimineata si raspundea seara,făcea asa de o săptămână )l am întrebat de ce si a zis ca vrea sa renunte la social-media si i-am zis ca intr o relație trebuie sa vorbeasca cu persoana respectiva si ca de ce a vrut una daca nu vrea să vorbim. Si mi-a spus :,, nu mai vreau, ok?" Iar eu l am întrebat: Deci te desparți de mine? Si a zis da.Eu chiar il iubeam dar nu a înțeles niciodată ca nu ne-am despărțit prima data din vina mea ...Nu avea ce face, il doream dar nu știau părinții de el. Acum sunt distrusă, si a spus că îi e mai bine fără relatie iar dupa a trimis o chestie ca,, m ai rănit candva " El a făcut asta de 2 ori iar acum e a treia oară si tot eu sunt vinovată ..Mereu plângeam din cauza lui dar il iubeam si ma simt prost ca l am rănit atunci ..nici nu stiu daca ține la mine sau m-a lăsat fix cand il iubeam enorm doar din răzbunare...( din nou, a doua oara cand ma lasa doar ca sa se răzbune) dar fiindca l am iubit i am iertat greselile, dar el singura mea greseala nu a iertat o...Cum pot sa l uit mai repede? nu mai suport sa i plâng de mila

Răspuns Câştigător
| AdrianaB1 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, atunci când oamenii iubesc, trec peste orice, indiferent de ce-ar spune cei dragi nouă.
Un om ce iubește nu te lasă fără răspuns la întrebări, sau mesaje. Acesta a fost un pretext de a se despărți, motivul deja îl cunoaște doar el.
Eu ceea ce îți pot propune este să încerci să îți petreci timpul constructiv, uite la un film, ascultă muzică veselă, dansează și gândește-te că viața trece rapid, oamenii vin și pleacă.
Știu că sfaturile mele sunt practic inutile atunci când în mintea ta și în sufletul tău e război.
Eu întotdeauna gândesc că dacă așa sa întâmplat, probabil așa a vrut Dumnezeu, și peste ceva timp vei realiza că așa ar fi trebuit să fie.

1 răspuns:
| Justme79 a răspuns:

In primul rand indiferent de ceea ce s-a întâmplat. înainte important era că tu îl iubeai și îți doreai sa fi cu el iar acum el ți a întors spatele și pe deasupra îți scoate ochii mai ales că trebuia să te înțeleagă că așa sunt uneori părinți mai protectori și vor ca, copilul lor sa fie cât mai bine ceea ce se putea întâmpla și în cazul lui gen părinții lui să nu fie de acord sa aive o relație cu tine revin și spun așa sunt uneori părinți nimic de condamnat...îmi pare rau că suferi și știu că nu ești ok dar eu zic să te gândești la tine ai toată viața înainte toate vin și trec precum vântul să ști că nimic nu este întâmplător în viața știu că este dificil acum să treci peste și să îl uiți dar nu te merita toate cele bune îți doreschappy