| Anxiousy a întrebat:

In legatura cu intrebarea mea precedenta, m-am despartit de ea cam de 2 saptamani si am fost 10 luni impreuna, dar ea si-a batut joc si am fost si jignit de ea si nu ma merita, si aseara am dat "ochii" cu ea (dupa 2 saptamani) si vroia sa zica ceva despre noi(nu stiu ce) ca i-am spus ca nu mai conteaza si nu are rost sa mai vorbim despre noi (am fost foarte ranit de ea, si o iubeam atat de mult la inceput.) Dar problema e ca in seara asta eu o sa ma duc la o fata (ii place de mine) si fata aceea este prietena cu fosta iubita. dar ma inteleg mult mai bine cu fata asta, se comporta muult mai frumos cu mine, este exact opusul fostei iubite, dar de cand am vazut-o pe fosta parca o parte din mine o vrea tot pe ea, cu toate ca nu este bine, si ea este orgolioasa si asteapta de la mine sa fac primul pas sa vorbesc cu ea, sa insist eu, etc. Ce ati face voi in situatia asta? Eu nu cred ca mai poate fi ceva frumos cu fosta pentru ca m-am lamurit in 10 luni ce "ii poate pielea" este indiferenta, se comporta foarte urat si doar ea asteapta sa fie iubita, nearatand si ea sentimente.

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Dupa o alta, tot o alta vine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu zic sa incerci cu noua prietena daca zici ca este mult mai ok ca fosta, iar pe fosta uit-o, e o catea.

| neutrino a răspuns:

Fosta isi cam bate joc de tine, ti-a vuzut sensibilitatea ta fata de ea si incearca sa se intoarca pe perioada cand e libera.

| Demonull a răspuns:

M-as culca cu prietena ei, si cu prietena prietenei, si cu prietena prietenei..bla bla si mai fain daca au si surori sau verisoare ar iesi un mega party.