| Maxim_Alex_1994 a întrebat:

acum o saptamana eu si prietena mea eram dezbracati ..stateam unu peste celelalt mai exact eu peste ea ..si au urmat mai multe dar nu a fost sex, penetratre (doar oral si cam atat) fiind deasupra ei la un moment dat am ejaculat ..am mai continuat sa ne sarutam vreo 3-4 minute si se opreste si-mi zice ca s-ar putea sa fi simtit ceva prin zona genitala(repet nu a fost nicio penetrare, doar niste atingeri cu mana si atat) ..sunt sanse sa fi aajuns ceva acolo si sa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care sunt pe punctul de a-si incepe, sau si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi bine sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume dupa cum urmeaza : 1-) In primul rand orice fata/femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI daca in momentul sexul/masturbarii, este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei cand exista un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar astfel/in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Prietena ta este singura care stie precis/exact in ce moment al ciclului menstrual a fost in acel moment si poate aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare si OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in acest caz. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Insa in acest caz probabilitatea tinde catre... 0 (zero). Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata nu poate sa apară o sarcina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, nu sunt.

| HazelEyes77 a răspuns:

Raspunsul e nu in cazul de fata.Sarcina nu se formeaza din nimic, oricand si oriunde.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu.

| Uitdetine5 a răspuns:

Nu sunt sanse, deoarece nu a nimerit niciun spermatozoit