| laviniabeluska11 a întrebat:

TPU! Acum un an eram undeva si permisul meu de conducere a picat din greseala in mana unui băiat pe care nu îl stiam, adica il văzusem doar atunci, el mi-a luat numele si m-a căutat pe Facebook. Am vorbit putin, m-a întrebat dacă vreau să ne vedem, chiar in ziua aia. Eu eram foarte trista si i-am zis ca nu, nu vreau. Mi-a mai zis de atunci încă o data si eu l-am refuzat. Eu aveam prieten, pana la urma i-am spus. M-a lăsat in pace. Mi-a mai scris de ziua mea o urare frumoasa. Intr-o seara mă plictiseam si i-am dat câteva likeuri si el m-a băgat in seama imediat. Am început sa vorbim, chiar si la telefon. El voia sa iesim undeva. Eu nu eram asa sigura ce vreau... El e mai mare decât mine cu 8 ani. Mi-a zis ca spera sa îmi placă de el si de fiecare data mă întreba daca îl pup dulce, parcă nu credea ca îl plac. Eram stresata in perioada aia, cu examene, si i-am zis ca nu mai vreau. Mi-a zis ca intelege si ca pot sa il caut oricând am nevoie de ceva. Am mai vorbit, tot el mi-a scris, si mi-a zis ca vrea sa ne vedem. El fiind asa mare i-am zis ca mi se pare bizar ca la anii lui nu are familie, relatie si ca nu cred ca vrea ceva serios de asta nu vreau sa il vad. Mi-a zis ca îl judec prea mult, ca se simte singur, chiar daca e înconjurat de femei frumoase si ca ma vrea pe mine. I-am promis ca o sa ne vedem cand o sa pot si a zis ca decid eu tot. Nu stiu ce sa fac. Merita sa mă vad cu el? Oare ar vrea ceva serios?

4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Merita o sansa, poate o sa vrei sa te vezi mai mult cu el.Totusi, te a asteptat atata timp, macar poti sa te distrezi putin cu el.Dar fa ce simti nevoia, daca nu vrei sa te vezi cu el, dar parca ai face o doar asa pentru el, cred ca e mai bine sa nu o faci.Totusi, e o diferenta daca te vezi cu el, care te place, si o sa iti ofere atentie si chestii, decat sa incepi o conversatie cu o persoana noua, care nu te place.

| Eduard196 a răspuns:

Da-i o sansa. Sau mai multe daca este cazul happy

| Mada1920 a răspuns:

Trebuie sa faci exact ce simti, nu trebuie sa te lasi influentata de insistentele lui. Daca tu simti ca merita sa te vezi cu el, sa il cunosti, fa-o, daca nu rupe cu el legatura si fiecare pe drumul lui.

| Anonim23091998 a răspuns:

De ce nu... Daca arata bine, este de treaba si este destept, merita o sansa. Ceilalti nu.