| Andreutza96 a întrebat:

Buna TPU :*

Ajutati`ma si pe mine cu un sfat va rog big grin >- funditabatting eyelashes

Am fost cu un baiat cam vreo 3 luni (fara despartitri si impacari laughing)
A fost primul baiat la care am tinut cu adevarat.primul din toate punctele de vedere >:".
Prima data ne-am despartit dupa 2 luni...ne intelegeam perfect doar ca dintr`o data s`a hotarat sa`mi zic ca e mai bine sa o terminam explicatia a venit dupa vreo 3 saptamana cand m`a cautat. mi` a spus ca a fost nevoit sa renunte l mine ca sa nu`si faca parinti de ras (fosta lui prietena se ducea cu masa la el l poarta si ii facea scandal ca sa se impace cu ea el a crezut ca renuntand l mine impacandu`se cu ea o sa-i arate ca nu mai poate sa fie l fel ca nu mai tine l ea).
Dupa astea 3 saptamana in care nu am vorbit deloc a inceput sa ma caute sa vina l mine, a venit si l mine l scoala sa`mi fie alaturi ca dadeam bacu >:".
In fine.ne-am impacat:X.
Toate bune si frumoase o luna.in ultima saptamana se tinea de capu meu sa ma mut l el straight face. mi se parea prea devreme deci n`am vrut initial.vazand ca insista i-am zis sa vorbeasca cu ai lui (sunt plecati in cipru, el sta singur) a spus ca ai lui se de acord ca nu e nici o problema si ca vine sa vorbeasca cu ai mei straight face, dar la sfarsitul saptamanii ne-am despartit, a inceput sa fie rece nu mai vorbea ca inainte s`a scuzat spunand ca are o stare naspa si i-am zis sa ma caute cand o sa-i treaca dk nu vrea sa vb sa vad dk pot sa-l ajut cu ceva a spus ca o sa ma caute dar nu a facut`o.
Nici eu nu l`am mai cautat si uite asa a trecut timpu.
Dupa vreo 2 luni am intrat pe mess sa vb cu el ma asteptam sa nu`mi raspunda dar mi-a raspuns.
Am vorbit despre ce a fost a recunoscut ca eu nu am gresit cu nimic ca el e vinovat ca ne-am despartit dar oricat as fi insistat nu imi spunea motivu pentru care ne-am despartit.
Cam o luna de zile ne intalneam de vreo 2-3 ori pe saptamana si ne purtam ca si cum am fi impreuna dar totusi nu eram.
mi-a propus iar sa ma mut l el.de fapt mi-a zis ceva de genu "ne impacam dar te muti la mine" nu am vrut sa risc si am zis ca nu ma mut la el pana nu sunt sigura de rel noastra.
Si intr-o seara pana sa plece d l mine i-am spus sa se hotarasca ce are de gand sa facem pentru ca eu nu mai stau asa si a spus ca o sa`mi dea el raspunsu oh go on urmatoare zi (la insistentele mele pentru ca vroia sa mi`l dea el "curand").
Am asteptat raspunsu lui dar cum ma asteptam nu a zis absolut nimic oh go on... l`am lasat 3 zile dk nu a dat nimic i-am dat eu msj si i-am spus ca trebuia sa ma lase sa iau eu decizia pentru aman2 adica sa terminam tot si sa ramanem prieteni nu sa se mai joace cu mine spunandu`mi "nu trage u concluzii ca u te gandesti doar l ce e mai rau lasa`ma ca`ti spun eu", si la sfarsit l`am intrebat dk ramanem prieteni.Consider ca au fost mult prea multe lucruri frumoase intre noi ca sa distrugem orice legatura, nu am primit nici un raspuns.
A trecut o luna si nimic din partea lui straight face.
Acum voi ce parere avetithinking a tinut l mine(el tot timpu a sustinut ca ma iubeste) sau s`a jucat cu mine?
Si inca ceva.credeti ca ar trebui sa intru sa vorbesc cu el sau sa-l las pe el sa vad cand se intoarce si DACA se mai intoarce oh go on?
Ultima data cand l`am intrebat de ce dk a zis ca el a gresit si el e vinovat de tot ce s`a intamplat nu a intrat el sa vb cu mine si a asteptat sa vb eu cu el, si mi-a spus ca ma cunoaste f bine stie cat de impulsiva sunt si ii era ca dk intra sa vb cu mine o sa reactionez aiurea si lui nu`i place sa vada ca cineva la care tine ii vb urat straight face(urat adica il tratez cu indiferenta).
O adevarata telenovela laughing).
Deci. ce parere aveti? si ce sa fac? nu as vrea sa ma impac cu el dar nici sa nu vorbim deloc nu vreau.macar un buna si tot am putea sa ne dam cand ne vedem happy.
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca >:" :*:*:*:*

5 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Salut.Am citit povestea ta, pot sa zic ca e frumoasa, insa pacat ca asa a luat sfirsit.Parerea mea este ca la inceput a tinut foarte mult la tine, insa peste o vreme asta deja sa sfirsit, din pacate. El ii gen de baiat la care vrea sa fie asa cum zice el, cum ii place lui, tia propus sa te muti la el, nai acceptat asa ca a zis ca mai bine sa lase balta, pacat ar fi daca nu ati ramine prieteni, trebuie sa-i zici asta.Imi pare rau sati zic asa ceva dar el cred ca nu mai simte nimic pentru tine, insa, ai sa te convingi de asta peste un timp, daca chiar ii pasa de tine si daca inca te mai iubeste ai sa vezi ca o sa te caute si singur peste citeva zile si va face orice ca sa incercati din nou sa fiti impreuna.Bafta

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa treci peste el, un astfel de om care te pune intr-o astfel de asteptari trezeste suspiciuni...
nu stiu ce sa spun cu fosta lui iubita, daca intr-adevar te iubea nu ar fi renuntat la tine fara lupta, si iar fi demonstrat ex-ei ca nu mai tine la ea.
ce mi se pare si mai dubios e ca te punea in asteptare oarecum cu raspunsul, daca era sigur pe el ca te iubeste ti lar fi dat imediat, si nu cred ca era ceva gen ca mai intai sa vada cum evoluati, desii si asta e posibil.
Eu zic ca treci peste el, ar fi cea mai buna solutie, ramaneti prieteni dar nu mai mult...
Bafta!:*:*(PS-Nui asa mult de cititlaughing)

| Kristinake a răspuns:

Salut.
Pai eu cred că avea el ceva probleme pe care nu a vrut să ţi le spună.
Păi dacă tu nu mai ţii la el ca la început ar fi înregulă doar o relaţie amicală.
Pa-pa!

| Andreutza96 explică:

Am uitat sa specific. el e ultimu an l liceu si a luat f in serios bacu.adica chiar invata straight face. maicasa il preseaza sa invete si sigur nu vrea sa o dezamageasca la cum il stiu eu...probabil s`a gandit ca dk ar fi cu mine ar sta mai mult cu mine si ar avea mai putin timp de invatat (cand eram impreuna nu treceau 2 zile fara sa ne vedem. cel mult 2 zile stateam unu fara altu straight face). Ma gandesc ca si asta ar putea fi un motiv avand in vedere ca a trecut cam o luna de cand nu mai are absolut nici o legatura cu mine si totusi nu are pe alta care el nu statea fara prietena 2 saptamani straight face.
Voi ce ziceti?raised eyebrows

| iacobitza a răspuns:

O telenovela in toata regulalaughing) pai daca te iubeste cu adevarat o sa te caute el...nu crezi ca l-ai cautat destul? cand o sa fie pregatit o sa iti zica adevarul. dar sper ca atunci nu o sa fie prea tarziu.asta e parerea mea tu tot o sa faci cum o sa te ghideze inima.:*bafta