| JustMe2099 a întrebat:

Acum o saptamana eu si prietenul meu ne-am despartit. Am fost mult timp impreuna. Ne-am despartit de cauza ca o data cand m-am intalnit cu el, a fost foarte indiferent, nici nu m-a bagat in seama si eu eram nervoasa de la scoala, iar dupa ce am plecat i-am trimis un mesaj celei mai bune prietene care ramase-se cu el " Eu ma despart de el" si ea i-a aratat mesajul, iar seara el m-a sunat si m-a intrebat ce era cu mesajul ala si eu i-am spus si mi-a spus si el de ce era nervos, iar eu tot insistam sa-mi spuna daca vrea sau nu sa ne despartim avand in vedere ca in ultimul timp ne cam distantasem unul de altul, iar el cum era nervos a spus "Bine, ne despartim". In acea seara o alta prietena a incercat sa vorbeasca cu el despre motivul despartirii naostre si asa au ajuns sa se certe foarte rau, iar cand am vorbit eu cu el a zis ca acum chiar nu mai e nici o sansa de impacare, avand in vedere ca prietena aia s-a bagat intre noi, cand de fapt nuami noi 2 trebuia sa ne rezolvam problema si plus ca eu am insistat prea mult pe tema despartirii. Cand l-am intrebat daca a tinut la mine a zis ca da, chiar si acum mai tine mult la mine, ma mai iubeste, dar mai bine ramanem prieteni. Acum 3 zile am iesit la un suc cu un prieten de al lui si inainte sa ma intalnesc cu acel baiat am stat cu o prietena si a venit si el [ fostul ] si am observat si eu si prietena mea ca vroia sa vina spre mine [ sa ma inbratiseze, ma rog, cum facea inainte ] dar a ezitat amintindu-si ca nu mai e nimic intre noi. Cat timp eram numai eu cu el si cu o prietena, acea prietena mi-a spus ca se uita frumos la mine, ma masura din priviri, orice faceam era cu ochii pe mine, dar atunci cand a venit acel baiat, prietenul lui, nu se mai uita frumos la mine, ba chiar se uita urat. Ce ar trebui sa cred, mai tine sau nu la mine? Si cum sa-l fac sa vrea sa ne impacam, daca el mi-a zis de atatea ori ca ramanem numai prieteni? Si chiar asa am ramas,.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine asa ai obtinut ce-ai vrut

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Zii direct sa lasa orgoliu laoparte, la fel cum ai facut si tu, si sa va inpacati, pentru ca asta starea naturala, daca inca va mai iubiti. si daca nu vrea, lasa-l in lumea lui nu te obosi

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Pe bune, astea sunt problemele pe care le ai la 12-14 ani? Uita de el si punct.
Ps: despartirea este din cauza tawinking

| ad0812 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi in pace... iar daca te iubeste si va renuta la orgoliu se va intoarce happy

| efunny a răspuns:

Renunta la prietene de astea, si du-te vorbeste cu el spune-i ca iti pare rau ca renunti la prietene de genul asta explica-i ce ineamna pentru tine, sentimentele tale, di calma, draguta, si arata-ti sentimentele ca in primele zile si daca tine la tine nu cred ca are cum sa te refuze si chiar daca te refuza lasa-l mai ceva timp sa isi faca ordine intre ganduri ca va veni el la tine si daca va impacati incearca sa renunti la incapatanare, orgoliu si sa asculti sfaturi de la toti care nu stiu ce inseamna sentimente adevarate si care nu au simtit ce este iubirea adevarata, depinde de cum il sti tu daca merita sa faci asta fa-o fara rusine sau eu stiu ce altceva pentru ca daca mai incolo o sa se inrautateasca situatia nu ai s-o mai poti rezolva.