| Adiiiiina a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat de 16 cam de 1 an si ceva. El a fost suparat pe mine din cauza unor minciuni spuse de un prieten, dar acum vorbim. Aproape de fiecare data cand vorbim el are o intrebare "Ma mai iubesti?". Si asa mi-a zis si aseara prin sms. Eu i-am zis ca mereu ma intreaba dar el ma iubeste? Si a raspuns: "Eu te iubesc. Tu?". I-am spus si eu ca il iubesc. Am vorbit si azi cu el dar nu a adus vorba despe asta.
Nu pot sa vorbesc cu el pentru ca imi bate inima tare si ma balbai. Dar acum eu ce sa cred. Era serios? Sau a fost o gluma? [ Nu a folosit emoticoanea, de obicei o facea. :d]

Va rog nu incepeti cu "ce iubire la 14 ani" si alte chestii. decat sa va bateti joc mai bine nu comentati.
Multumesc anticipat! [Dau funda!]

Răspuns Câştigător
| LoveAndNothingMore a răspuns:

Buna, in majoritatea cazurilor fetele cam la varsta ta incep sa se indragosteasca, sa placa serios pe cineva deci nu vad motivul de ras. In ceea ce il priveste pe el nu stiu exact ce sa zic deoarece in mare parte baietii de varsta lui sunt foarte neseriosi in aceasta privinta, dar desigur exista si exceptii. Sfatul meu e sa mai astepti putin si sa vezi ce se intampla lasa lucrurile sa se intample de la sine nu forta, iar daca vrei sa aflii adevarul in ceea ce priveste ce simte el pentru tine incearca sa vorbesti cu un prieten de al lui cu care stii ca se intelege bine. Sper ca te-am ajutat.

| Adiiiiina explică (pentru LoveAndNothingMore):

Pai. Prietenul lui cel mai bun este si prietenul meu cel mai bun [baiat]. Si din cand mai aduce vorba de mine cand vorbeste cu el. Si el mereu schimba subiectul...

| LoveAndNothingMore a răspuns (pentru Adiiiiina):

Cu atat mai bine ca aveti acest prieten comun pentru ca prin el poti afla multe lucruri despre el. In ceea ce priveste schimbarea subiectului cand vine vorba despre tine hmm..pai e cu dus si intors.e posibil sa nu vrea sa vorbeasca despre ce simte sau poate pur si simplu nu isi da seama ca face asta. Ori cum ar fi prin prietenul vostru poti afla multe despre el.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ești copil, e copil, niciunul din voi doi nu știți ce vreți, fie deschizi subiectul cu el serios, fie renunți, e decizia ta. Nu trebuie să îți spunem noi ce e iubirea la 14 ani, că singură ți-ai dat definiția:
Incapabilitatea de a comunica și de a te exprima liber.

| 7639781254 a răspuns:

Si eu am un foarte bun prieten care vorbeste tot asa cu mine, dar la el sunt sigura ca e o gluma. In cazul tau, s-ar putea ca tipul sa te placa...

| Geniuss a răspuns:

Ma crezi ca te place cauta un moment gen sa ramaneti singuri si sarutal cu tupeu crede-ma nu va "marai" nimic :p sigur ii va placea odata ce vorbeste cu tine asa crede-ma ca tine la tine mai mult ca la o amica :p

| Music4life a răspuns:

Iote' asa glumesc eu cu "fratimiu' " de 8 ani si nu ne iubim in sensul ala.
Exista multe feluri de iubire, poate a glumit, poate nu.
Poti foarte simplu sa-l intrebi ce simte mai exact pentru tine astfel te lamursti

| Adiiiiina explică:

Emoticoane*