| valentinazenere2234 a întrebat:

Buna Tpu.Am 14 ani si imi place de un baiat tot de 14 ani.
Vreau sa va zic pe scrut.
Deci cand l-am vazut prima data nu mi-a placut de los era ciudat.Dar cu timpul ne-am apropiat.Eu am simtit ceva ce nu am ma-i simtit pana acum.Mereu cand vorbim se apropie mult de mine, chiar foarte mult.Intr-o zi el vorbea cu o fata eram foarte geloasa.In timp ce vorbea cu acea fata se uita cu cuada ochiului la mine.Ma intrebam "De ce"? Si inca ma intreb.Mereu cand ne jucam adevar sau provocare eu aleg adevar iar el m-a intrebat:"Esti indragostita de mine"? Eu cu creu ii spun ca nu dar nu este adevarat desigur.O data el a spus ca sunt o fata draguta si a zis de fata cu prietenii nostri.
Intrebarea me este cum pot sa-i spun ca imi place de el?

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

E genul de baiat mistocar, care stie doar de gluma, rareori si ceva serios. Si in cazul asta, nu prea cred eu ca iubirea o ia in serios. Mai ales ca are si 14 ani.

Daca tot vrei sa-i zici ca-ti place de el, poti sa o faci. Dupa ce ti-a facut / zis, cu siguranta nu o sa te refuze.

| valentinazenere2234 explică (pentru Nemessys):

Da,dar el e cel mai bun prieten al meu si nu vreau sa-i zic asa direct te plac.As fi vrut sa-mi zica el pentru ca niste prieten spun ca el a zis ca ma place dar nu stiu daca imi fac o gluma sau nu.Cum pot sa-i zic ca imi place de el, dar nu asa direct? Si dupa aia il intreb daca vrea sa fim impreuna?(Vreau sa mentionez ca nu am ma-i avut un iubit pana acum).

| Raspunsurisincerepttn a răspuns:

Incearca doar sa ii dai de inteles asta prin comportament si glume