| iamanonima a întrebat:

Am 14 ani si ma întâlnesc cu un baiat de 18... E un tip super ok si nu cred că ar vrea vreodată să imi facă rău. Păreri?

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai stiu?
In el tropaie hormonii sa faca sex, iar tu esti un copil in crestere, cu organele reproducatoare in dezvoltare. Evident ca vrea ceva de la tine, odata ce nu are succes la fetele de seama lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma vad nevoit sa-i apreciez raspunsul si sa-i dau perfecta dreptate in ceea ce ti-a transmis in cateva cuvinte sweetangels. Estecat se poate de indicat sa iei in considerare sfatul primit. big grin

| mihai69 a răspuns:

Păreri? ce fel de păreri? de rău, că nu suntem noi în locul lui? nope...
Că ești tu fericită cu el? Bravo!
Că el nu-ți vrea răul? posibil. Dar nu e musai ca planurile lui cu tine să îți fie de vreun folos... cel puțin nu acum. Dacă lăsați să treacă 5 ani - chiar nu am ce comenta.

| Freya1 a răspuns:

Sunt 4 ani diferenta nu este nimic rau in afara ca tu esti minora el major si la necaz el o incurca

| minrest a răspuns:

Sa iti faca rau nu vrea, dar ceva o fi vrand... Si cred ca stiu ce. Au fost multe povesti ca a ta pe site. Baietii care nu pot seduce o fata umbla cu copii ca tine ca sa obtina sex. Ca sa stii.

| sweetangels a răspuns (pentru minrest):

Bravo! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Da, ai foarte mare dreptate. Asa gandeesc si eu. Dar mai e si treaba umatoare. Avand in vedere ca toti ( parintii, vecinii, tv/ul) baga pe gat fetelor de la gradinita ( esti mai matura ca un baiat) toate astea de 16 17 ( o varsta normala dupa mintea mea pentru o fata ca sa iasa cu unu de 18 ani, nu una de 14, doamne feri ) au iubiti intre 20/23 de ani. Nu e 100% vina lui ca nu gaseste una mai mare. Lumea pune mare pret pe varsta, mereu.

| SG1995 a răspuns:

Da, tipul o sa faca parnaie.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Pana o aduce in situatia sa faca sex cu el, o sa dureze ceva timp. Exact lunile necesare ca sa implineasca fata 15 ani, varsta la care isi poate da consimtamantul pentru sex. Asa ca o sa fie totul legal. Este?

| Xelon a răspuns (pentru minrest):

Aici iti dau dreptate, fraieri care nu is in stare sa isi gaseasca fete de varsta lor si atunci umbla cu toate copilele naive, vai de ei laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu conteaza parerea mea, dar daca tot vreo sa o "auzi " fie.
Probabil esti la liceu si tipul e in acelasi liceu cu tine sau la altul.
Tu a 9-a el a 12 -a.
Daca spui ca e un tip super ok, inseamna ca e ok sa iesi cu el ( caz in care tu definesti " super ok " ca fiind tipul de treaba, inteligent, care nu profita de slabiciunea fetelor naive, etc, etc ) sau daca e un player si incearca sa te prosteasca doar ca sa te bage in pat, lasa-l si gaseste unul mai bun ( daca vrei ).
E ok sa iesi cu el, dar nu trebuie sa faci nimic cu el, adica esti mica totusi, ai 14 ani, asteapta sa vezi ce om e, cum se comporta, daca vrea doar asta de la tine sau el chiar se implica in ceva serios, etc
Vezi daca vrea doar sa profite sau vrea ceva serios.
Nu te grabi sa faci nimic.cunoaste-l si tu bine, vezi ce om e.

| Turbo223 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

De fapt, la 14 ani esti in gimnaziu nu la liceu, in clasa a 8 a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu cred ca ar vrea vreodata sa imi faca rau"Probabil ca nu.Dar esti prea mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam pedofilie... Chiar daca zici ca e un tip ok, totusi nu stii ce o sa-ti faca, mai bine da-te pe la cineva de varsta ta, e cel mai ok, pentru ca sunt destui.

| sweetangels a răspuns:

Sa nu-i faci tu lui! laughing Esti prea mica...

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Meriti fundita, asa e

| sweetangels a răspuns:

@corbulalbrosu Sa nu te deochi big grin

| Turbo223 a răspuns:

Avand in vedere ca el are minim 18 iar tu maxim 14 il face sa devina pedofil.Bine doar daca faceti sex, tu sa nu te bagi la treaba asta.Eu stiu o fata de 13 care sta cu unu de 17.Mai era una pe TPU de 13 care cica a facut sex la 11 cu unu de 16. Ce naiba.

| Cannibal a răspuns:

Nu o sa îți facă rău.
Eventual după ce faceți sex te lasă sau mai rămâne alături de tine. I know suntem niște porci.

| Volsvagan70 a răspuns:

Incearca sa-l frecventezi si sa mergi la el acasa.
Poate iti face un cadou si iti arata ceva super.

| LawlietL886 a răspuns:

Nu înțeleg de ce voi fetele de 14 ani trebuie să vă vedeți cu băieți de minim 18 ani. Serios?

| LawlietL886 a răspuns:

Dacă te referi la un act sexual... Da, probabil vrea asta. Are 18 ani, la vârsta asta apare dorința unui băiat/bărbat de a face asta. Tu de ce, de fapt, de voi fetele nu puteți să vă vedeți cu băieți de vârsta voastră? De ce nu evitați acești 18 ani? Întrebarea ta e inutilă. Să nu-i dai prea mare importanță. E doar unul de 18 care nu poate să se dea la fete de vârstă lui și încearcă cu copile naive. Oare noi băieții de 14 sau 15 femei de 18?

| Ruptura a răspuns:

Nu inteleg ce-i cu mentalitatea asta, de ce impartasesti asta pe TPU? e treaba ta, nu ne spune noua cu cine o faci tu.
4 ani diferenta, ok, nu-mi pasa. e treaba voastra, chiar sunt deranjat de astfel de intrebari
Hai sa-ti dau o parere totusi, poate incetezi cu intrebarile astea de 2 bani
Vezi cum se comporta, sigur o sa vrea sex mai tarziu iar tu nu trebuie sa te superi daca iti propune asta, tu ai vrut un baiat mai mare

| Oxxxxyyymirooon a răspuns:

Salut am fost si eu in asa situatie cu citiva ani in urma.Deci, prin faptul ca spui ca nu ar vrea sa-ti faca vreun rau este o mica posibilitate sa te inseli. Oricat ar tine el la tine, oricum o sa vrea sa faca sex, poate no sa tio zica din primele luni insa cu timpul o sa-ti dea de inteles si chiar daca o sa se ajunga la asta ca o sa vrea nu ar trebui sa faci asta cu el, vei iesi tu proasta la sfîrşit, baiatul care te iubeste cu adevărat te va iubi chiar daca nu o sa vrei relatii sexuale.Nu lua relatia asta in serios acum, mai bine afla ce fel de om este, pentru ca in majoritatea cazurilor se dovedesc a fi doar oameni cu doua fete care se folosesc
Incearca sa-i spui lui despre asta ca nu vrei relatii sexuale si vezi ce reactie va avea (daca se va indeparta de tine cu timpul sau va vrea despărţire sa stii ca nu tea iubit)sper doar sa nu ajungi o bataie de joc, pentru ca majoritatea fetelor de varsta ta ajung prostite la cap de baietii mai mari dupa care fac greseli si regreta, insa daca tu spui ca baiatul e ok sper sa ai dreptate dar nu te baza doar pe asta. Succes.