| Anonim8283773 a întrebat:

Bună TPU! Am 15 ani și am un iubit încă din copilărie, de pe la 8 ani, ai noștri sunt foarte buni prieteni și foști colegi. Și am decis împreună cu el sa incepem viața sexuală. Ce credeți? Este bine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mama lor de iubiti laughing
Tu ai de la 8 ani iubiti? dar macar stii ce este ala iubit si cu ce se mananca?
Se mananca cu sex fetita si nu cred ca tu ai avut sex de la 8 anisori, ci un prieten din copilarie, adica un AMIC!

Eu zic ca la 15 anisori nu poti face sex, fiindca decizia inca apartine parintilor tai, care sunt tuturorii tai legali, dar daca cineva te santajeaza sau te forteaza sa ai sex, poate sa aiba probleme cu Politia si chiar sa ajunga la inchisoare!

Joaca de-a sexul este mult prea periculoasa pentru un copilas ca tine, unde corpul tau este inca in crestere si dezvolatre si unde o sarcina iti poate aduce numai necazuri, la anisorii astia.

Lasa sexul dupa 17-18 ani, cand vei ii capabila sa intelegi ce ti se intampla in realitate, daca-l practici.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine. Inca sunteti copii. Plimbati-va prin parc cu rolele sau bicicletele, cititi o carte adecvata varstei voastre, vizionati filme de comedie, actiune, faceti tot felul de activitati distractive, etc.

| gogugogugogu a răspuns:

Tu simti, tu decizi.

| OmBanal33 a răspuns:

Zic totusi sa nu va grabiti, mai asteptati un an si dupa vedeti voi...

| Anonimalex6996 a răspuns:

Atâta timp cât sunteți siguri de ceea ce vreți sa faceți, puteți sa o faceți. Mare grija doar, ar fi bine sa înștiințați parintii sau măcar sa așteptați sa împliniți 16 ani pentru a fi ok legal. In rest aveți grija la protecție pentru sarcina și mult succes. Multă răbdare la prima experiența pentru a nu fi dureroasa. Mult preludiu și multă implicare