| anonim_4396 a întrebat:

Hey, salut TPUwinking. As vrea sa stiu ce parere aveti de acesta relatie. dar inainte am sa va spun o luuuunga poveste. Totul incepe cam din 2011 cand eram copilasi ( de vreo 11 ani ). Mie imi place de ea, habar nu am nici acum ce simtea ea pentru mine happy. Stateam tarziu cu gasca in fata blocului dar desigur eu "smecher" ce eram stateam intins pe banca cu capul pe ea... Dupa ceva timp s-a cuplat cu un prieten foarte bun de al meu Florin ( ce pot sa zic era mai sarmant jegosul laughing ). Eu ma cuplasem cu altcineva si pana la urma ne-am indepartat. Dupa ce s-au sfarsit ambele relatii ( scuuurt timp happy ). Am decis sa revin la ea. Ea a dracu era indiferenta, eu eram genul care pupa in cur (mda. poate ca eram prost sau poate ca nu). Am facut noi ce am facut si nu stiu cum a trecut un an. dar nu am fost impreuna. Fata cu care fusesem eu a devenit cea mai buna prietena a ei. Undeva in vara la 2012 am luat "jackpotul" laughing. Am reusit sa fiu prima data cu ea (era ca un vis realizat pentru ca ma respinsese si parca voiam si mai mult sa fiu cu ea). Am reusit "performanta de 1 saptamana" ne-am despartit ne-am impacat. ne-am despartit ne-am impacat. Si am ajuns sa fim in vara aia de 8 ori impreuna laughing dintre care de 7 ori m-am intors eu la ea si ea s-a intors 1 sg data la mine. Intr-un final ne-am despartit. Momentul in care ne-am despartit a fost urmat de o mutare ( nu foarte departe de unde locuiam dar totusi am simtit o schimbare, m-am maturizat, am invatat sa fiu tare in viata, pentru ca parintii mei divortasera). Mi-a fost greu la inceput pana mi-am facut prietenii ( chiar daca sunt o persoana sociala ( si ca sa va dati seama cand se intampla asta... eram gen clasa a 6-a). A durat putin pana mi-am facut o noua prietena in noua zona in care locuiam, dar cred ca fata aceea m-a facut sa trec peste, era pur si simplu foarte optimista mereu happy. Dar din pacate tot drumosul are un sfarsit si ne-am desparit. - ca sa va faceti o idee stateam la cam 40 de minute mers pe jos, de fostul cartier -. In clasa a 7-a am zis ca trebuie sa aiba loc o schimbare in viata mea (2013) pana in anul respectiv aveam par lung ( ca asa se purta rokerhee hee ) Mi-am facut o creasta, parul scurt, si chiar imi placea. Prietenul cel mai bun a avut ceva probleme si nu e chiar cel mai curajos, si si-a luat bataie de la 4 tigani, dupa care am incercat sa il ajut si nu m-am ales decat cu un ochi vanat. M-am motivat am mers la box pentru ca am realizat ca trebuie sa ai baza mai intaii in tine si pe urma in prieteni ( plus ca nu voiam ca nici unul din prietenii mei sa mai sufere pentru ca eu nu am fost in stare sa il ajut). Am si mers la sala m-am facut "baiat" i-am prins pe strada. I-am batut de au mancat mamaliga cu paiul o saptamana, dar aici intra aceea fata din nou in poveste. Acum nu mai voiam sa fiu fraierul nimanui, mi-am dat seama ca ma place, i-am furat un saraut si nu am mai vrut sa vorbesc cu ea. Lasand sa simta ce am simtit si eu. La jumatea anului 2013 ( in decembrie ) am aflat ca o sa plec in Anglia dar am pastrat secret. Totusi, inainte de a afla acestea incepusem iar sa conversez cu aceasta fata, dar doar ca prieteni imi placea sa o vad cum "fierbe". Undeva in primavara cand era scoala altfel am plecat de la ore am luat-o si pe ea si am mers la mine ( nu era prima data ). Ajunsi la mine am deschis PC-ul am lasat-o pe ea si eu am sarit in pat happy, stiind ca va veni dupa mine, ea a pus ceva muzica.Si nici nu stiu cand a plecat de m-am trezit cu ea peste mine happy Mi-a facut nebuna semn pe gat laughing "Sa stie lumea al cui esti". Si in momentul acela a sunat o fata cu care eram certat, si ea a cam luat prima telefonul, stia ca a fost ceva intre mine si aceea fata, a inceput sa planga, am luat-o in brate si i-am explicat ca nu sunt nici cu ea dar nu sunt nici despartit de ea. Si m-a pus sa aleg dintre ea si celalta fata ( primul lucru in minte care mi-a venit a fost ca o sa plec si nu vreau sa o fac sa sufere) asa ca am ales sa ma urasca pentru moment si sa imi multumesca mai tarziu. Deci nu am ales, a vrut sa plece la scoala inapoi, am dus-o nu am zis nimic tot drumul. Mi-a dat mesaj ca ii este rau si toate cele, i-am zis sa se calmeze ca nu a facut nimic. Anyway in seara aceea am iesit in fata blocului iei in ploaie si i-am zis ca nu plec pana vine jos. A zis ca sunt nebun si sa merg acasa si m-am asezat in mijlocul strazii ( se uita de pe geam la mine). Ma vazut, mi-a dat un hanorac, si cand am plecat am sarutat-o si i-am zis ca imi pare rau pentru tot. ( probabil ea intelesese pentru ce s-a intamplat in ziua respectiva dar eu ma refeream la viitor). Nu am mai vorbi din nou ceva timp gen 1 - 2 luni. Am primit un mesaj cand eram pe afara. si ma intreba ce fac cum mai e vaiata mea, si i-am zis ca sunt okay, toate cele ( incercam sa nu mai ajung la zona aia de iubire si chestii d'astea). Mi-a spus ca ii e dor de mine, si chiar nu m-am putut abtine sa nu ii duc un trandafir, era ultima data cand ne vedeam. Am sunat-o cu o saptamana inainte sa plec in Anglia ( iulie 2014 ). I-am spus ca o sa plec pe o perioada nedeterimanata, la scoala, a inceput sa planga, am ras, i-am zis ca e tampita, sa nu mai planga asa aiurea ( logic ca nu simteam asta ). Si intreba repetat chiar pleci? chiar pleci? Si raspunsul meu era da, din pacate. In noaptea plecarii m-a tinut numai in mesaje. Am mai vorbit cu ea de abia in 2 saptamani ( dupa ce m-am asezat si eu cu toate cele in Anglia). Timpul a trecut ne mai vorbind atat de des ( in schimb prietena ei cea mai buna, aceea fosta, a continuat sa vorbeasca cu mine chiar in fiecare seara pe skype, si de ziua ei i-am zis ca o iubesc, poate ca nu a fost cea mai buna idee, pentru ca si ea mi-a zis inapoi, era despartita de prietenul cu care a fost 2 ani impreuna. Cand am ajuns in tara in decembrie acum cateva saptamani, am fost mai intai la cea cu care am vorbit mai mult, dar se impacase intre timp cu acel fost, asa ca i-am adus un trandafir in semn de multumire sa zicem ca am irosit atatea ore pe skype impreuna, si a doua noapte cand am fost in Romania am pierdut noaptea la ea, la inceput parea ca vrea sa o sarut dar m-a refuzat de vreo 3 ori si am incetat si mi-am cerut scuze happy ( In mintea mea nu stiu ce dracu era, stiam ca are prieten ramasesem cu niste sentimente false). Si am vrut sa ii duc cadoul si fetei care poate ca ma schimbat, de ea nu mai stiam nimic, am vazut-o am stat 2 secunde, ne-am uitat unul la altul, mi-a sarit in brate a inceput sa planga, in 2 minute era varza, nu imi mai dadea drumul, am sarutat-o pe gat. Si i-am zis ca nu prea aveam timp in seara aia, ieseam cu prietenii mei sa sarbatorim glorioasa intoarcere laughing. Dupa asta m-am vazut in urmatoarea seara cu ea, era vorba ca ne intalnim dar a fost prinsa cu treaba si am mai astept eu 10 minute la ea acasa ( ma cunoastea maicasa ). A venit ne-am uitat la un film am luat-o in brate, am vrut sa o sarut, si s-a ferit, eram putin socat laughing)) am mai inceracat odata iar s-a ferit, m-am uitat la ea cu o fata suparata -_- gen happy. Si am pupato pe frunte. Dupa vreo 10 minute s-a suit cu totul peste mine si ne-am sarutat. A lipsit vreo 2 minute, s-a intors si avea ochii putin rosii dar am observat de cum a intrat in camera, ea de fapt avea pe cineva si se despartise. M-am uitat la ea, i-am zis ca e proasta ca eu plec in doua saptamani, si am incercat sa o fac sa se impace cu el pentru ca era genul de baiat care saracul o iubea probabil. adica ce stiu eu. Ideea e ca nu voiam sa ma bag in felul ast ain viata ei, pana la urma s-a impacat cu el dar a stat cu mine majoritatea timpului, prost am fost ca am fost de acord stiu. Cand am plecat am tinut-o numai in certuri, aflase ca am incercat sa o sarut pe aceea fata, zicea ca sunt egoist ca plec. In final ajungem in prezent cand eu i-am dat bloc la pagina ei principala de fb ( doar pe fb mai vorbeam ) pentru ca i-a zis acelei prietene bune majoritatea secretelor mele pe care le stia doar ea, si le-a schimbat putin incat sa par eu ala rau in ori ce s-ar intampla, dar eu i-am dat block imediat ce mi-a dat ea block ca am fost un porc. In februarie e ziua ei si as putea sa imi trimit cel mai bun prieten sa ii duca un buchet de trandafirii cu un biletel ( ma mai gandesc la text ). Ziua ei si a prietenului meu cel mai bun sunt in aceeasi zi. Sau as putea sa o ignor? Nu stiu sad, sa ma joc dupa orgoliu sau sa las de la mine sa nu o pierd si sa o fac sa se gandeasca la mine. Sunt pierdut si cine are timp sa citeasca asta. wow

Răspuns Câştigător
| AlexandraCristina98 a răspuns:

Bunawinking, ti-am citit toata povestea de dragoste happy si mi-am dat seama ca esti un baiat bun care chiar tine la o fata happy. Nu am inteles prea bine ultima faza gen ca pleci iar in Anglia sau cum? laughing Oricum happy hmm...ai nevoie de un sfat care sa nu te demoralizeze. daca ar fi sa pleci, gandeste-te bine la sentimentele tale dar si la ale ei deoarece ai putea sa o ranesti daca vei pleca din nou pe o durata destul de mare de timp (gen 2-3 luni). Pune-te in situatia ei si vezi ce ai face daca ai fi in locul ei..parerea mea este ca la un moment dat isi va da seama ca o relatie cu tine ( sa presupunem la distanta) ar putea fi putin dificila. Asa ca iti urez mult succes si vezi si tu daca merita efortulwinking
P.S. scuza-mi greselile gramaticale ^.^

| Snoopy001 a răspuns (pentru AlexandraCristina98):

Ty

| AlexandraCristina98 a răspuns (pentru Snoopy001):

Merci pentru fundita :3

| Snoopy001 a răspuns (pentru AlexandraCristina98):

O meriti pentru comentariul serioswinking

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

M-ai pierdut pe la 60%...
Oricum, e clar: încă ești imatur emoțional, lasă relațiile și vezi-ți de ale tale (școală, viață, sport...) Ai timp și pentru gagici pe urmă.

| Snoopy001 a răspuns (pentru mihai69):

Nu m-ai ajutat cu nimic. Nu ma cunosti, daca ai citit 60%. e clar ca nu intelegi ca eu ti-am povestit cum a mers totul pe parcursul anilor, pls dont reply.

| mihai69 a răspuns (pentru Snoopy001):

Nici tu nu mă cunoști; mai citește odată - unde am scris eu că NU AM CITIT?!? am spus doar că pe la ultima treime a poveștii se cam pierde șirul, nu e vina mea că nu reușești să fii coerent cap-coadă. Iar dacă nu mă crezi că ești încă imatur emoțional, e doar problema ta, dar chiar și răspunsurile date celor care ți-au scris aici exact asta dovedesc.
Peace, man!

| Snoopy001 a răspuns (pentru mihai69):

Ca exista doar oameni ca tine. oameni care nu au acel ceva special incat sa inteleaga ce am scris da am inteles ca sunt multi. Daca zici ca te-am pierdut pe la 60% nu cumva inseamna ca nu ai mai citit ( ti-am pierdut atentia ) eu zic ca da, cand scrii o chestie uitate de 15 ori la ea ca are mai multe intelesuri. Eu am scris povestea mea practic, intr-un mod in care sa nu te plictisesti citind. Dar na mentalitatea ta de om de birou nu se compara cu prea coloratul meu curcubeu laughing Merci m-ai ajutat. asta e

| Snoopy001 a răspuns (pentru mihai69):

Inca o chestie prieteneasca, nu mai raspunde la asceasta categorie fiindca nu e de tine, pe bunewinking. Asa incurajezi tu un om, sau asa dai un sfat cuiva? Pai 1. mai jignit 2. tu crezi ca la 20, 30, 40 de ani e iubirea adevarata, nu frate chiar sa stii ca atunci apar relatiile in care unul dintre parteneri profita 3. in schimb sunt de acord la partea cu scoala, sport dar doar pe jumate pentru ca in partea cu viata, intra si dragostea, " gagicile" pentru ca il am pe varul meu care si-a facut o iubita in a 8-a si acum are 28 de ani si uite ca sunt casatoriti, deci se leaga foarte strans de viata, si trebuie tratate cu sensibilitate

| Exaizo a răspuns:

Mai dar rau esti, sa ranesti fetele asa. Rusine sa iti fie! Daca erai pe vremea lui 'Ceașcă erai deja spânzurat!

Las-o sa isi vada de viata ei daca nu ii poti fi alaturi. Daca vrei sa distrugi viata cuiva poti sa tii-o distrugi pe a ta, nu pe a unei fete care tine la tine.

| Snoopy001 a răspuns (pentru Exaizo):

De asta ma gandesc... Nu stiu ce va fi in continuare si nu vreau nici sa o tin legata cu lantul de mine

| Snoopy001 a răspuns:

Si daca nu s-a inteles cum trebuie, am venit pentru 2 saptamani in Romania in vacanta, dupa care urma sa ma intorc in Anglia.

| AlexandraCristina98 a răspuns (pentru Snoopy001):

Cu placere happy acum am inteles.

| Ghknn a răspuns:

Crezi că a citit cineva tot?