| elutsa a întrebat:

Am 15 ani si iubesc un baiat de 16 ani, el imparatasindu-mi sentimentelelove struck. M-am despartit dupa 5 luni de el aproape fara motiv dar asta nu mai conteaza. Dupa max 3 saptamana ne-am impacat ( el incercand sa se impace cu mine spunandu-mi ca nu ma poate scoate din cap si ca ma viseaza mereu, iar eu dandu-mi seama ca nu pot "trai" fara el ) si iata ca am implinit 7 luni. Dar, mereu exista un dar. mama nu este de acord cu el spunand ca nu ii place pur si simplu de el si de comportamentul lui, fara sa mai ia in calcul ca ne iubim mult si ca ne intelegem f bine. Am incercat sa ma leg de cea mai mica greseala a lui pentru a-i spune ca vreau sa ne despartim deoarece asa este cel mai bine pentru aman2( si asta doar ca sa o fac fericita pe mama). Baiatul sa rugat de mine toata ziua sa nu fac aceasta greseala si sa nu dau cu piciorul celui care ma iubeste, mi-a sp sa ma gandesc bine, m-a sunat incontinuu dar i-am spus ca desi de despartim eu o sa-l iubesc mereu si ii spun PA cu lacrimi in ochi, atunci el m-a intrebat ubby tu chiar plangi? (mentionez ca despartirea a avut loc la telefon) iar eu i-am raspuns poate ca da poate ca nu, oricum nu mai conteaza.Mama m-a vazut ca am fost trista toata ziua si m-a intrebat ce e cu mine, i-am raspuns ca m-am desp de acel baiat ca sa o fac pe ea fericita si atunci am bufnit in plans.m-a luat in brate si mi-a spus bravo mami lasa ca o sa vezi ca o sa-ti fie si tie mai bine crede-ma ca am trecut si eu prin asa ceva, negandindu-se la ce simt eu... obrajii imi erau scaldati in lacrimi, pana atunci m-am abtinut sa plang dar cand ma intrbt ce am patit nu am mai putut rezista. Zilele astea sunt un calvar unde ma uit dau de el si daca inchid ochii imi aduc aminte de clipele petrecute impreuna cand el ma alerga cand ii spuneam DAMI si el zambind spunea ce sa-ti dau, iar eu ziceam gurita, cand am dat o petrecere la mine acasa si ne uitam aman2 in oglinda tinandu-se in brate si il intrebam ne sta bine impreuna iar el spunea foarte bine, cand m-a impins in coltul camerei si m-a sarutat cu f multa pasiune si ...in finecryingnu mai pot. Ce sa fac.Nu ma luati cu faze de genu incearca sa faci ceva ce-ti place sa te plimbi pentru ca pur si simplu nu pot oriunde ma duc am amintiri cu el si nu le ot uita. Dau fundita celui mai bun raspuns. Va pup si va rog sfatuiti-ma cum stiti voi mai bine! Am nevoie de vooi:X:*

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Se vede clar ca te iubeste si ca tuh il iubesti si tie dor de el. Mama ta traieste in secolu trecut si nu stie ca generaltia asta s-a schimbat sis stilurie sunt f diferite cat si l haine si l comportament.AR trebuie sa te impaci cu el si sa-i spui mamei tale ca asta e fericirea ta.chiar daca nu-i convine o mama vrea mereu fericirea copiilor lor.

| nobody_4657 a răspuns:

Stiu ca nu te linisteste deloc, dar eu zic sa te impaci cu el. daca el te roagaa sa ramai cu el, merita. nu fa asta de dragul mamei tale pentru ca ea poate ca vrea sa traiasca prin tine, dar totusi e viata ta si tu il iubesti pe baiatul asta. incearca sai explici mamei tale ca ea nu mai poate trai adolescenta si sa nu incerce sa si-o retraiasca prin tine. parerea mea, daca tu il iubesti, si ti'e atat de dor de el eu zic sa tii cont de inima ta, nu de mandria mamei tale. fa'ti tie un bine, si simte'te tu bine.

| Ioana_9271 a răspuns:

Ai facut cea mai mare prostie adica cum sa te desparti de el pentru ca asa vrea mama ta adica parintii cred ca pot sa ia deciziile in locul nostru doar nu se casatoreste ea cu el, orkm crede-ma oricat ai incerca sa-l uiti nu poti eu zic sa-l cauti si sa uitati tot asta e cel mai bine :Xsucces

| botyk_1544 a răspuns:

Am si eu probleme in dragoste mie-mi plk de un baiat iar el are prietenacrying( eu te sfatuiesk sa te impaki cu el daca il iubesti asa mult lasa destinu dupa sa hotaraska ke se va intampla cu relatia voastra iti urez mult succes si stiu ca e greu si eu trec prin multe din dragostecrying

| Biscuiteee a răspuns:

Heii...
Eu zic sa te impacii cu el.Pentru ca el este "iubitul" tau nu al mamei tale.si pana la urma trebuie sa-ti placa tie de el nu ei.
Se vede ca te iubeste/il iubesti...deci impacati-va!
Succes!

| Cocheta a răspuns:

Buna skumpika. Ai comis o greseala ca te-ai despartsit de el daca asa de tare suferi eu nu intseleg numai una de ce in realatiile copiilor se baga si parintsii nu pot intselege faza asta. Vorbeste serios cu ea si spune-i sa se puna in locul tau. Scumpa daca il iubesti asa de tare si vezi ca el tot puteti trece impreuna prin aceasta situatie. Daca mamei tale nu ii place de el inseamna ca el nu a facut cewa pe placul ei. Pentru a imbunatatsi relatsiile intre ei facetii o surpriza.o cutie de ciocolata si un buchet de flori va fi super. Bafta si pup

| elutsa explică:

Mai ast rasp