| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am 15 ani sunt baiat si nu am avut nicio relatie pana acum, mai pe scurt zis, nu stiu cum se "simte" sarutul.

Am de gand sa imi fac o prietena, am avut fete care m-au placut dar ele aveau un aspect mai putin placut. Acum o sa ziceti " Tu nu ai avut nicio relatie si vrei deja o tipa "miss", vreau doar o fata care sa nu fie nici urata dar nici hiper frumoasa. Nu pot zice ca sunt urat doar ca sunt asa mai timid. In clasa a 6-a am luat o fata in brate si i-am pus mana pe fund in acest timp, a inceput sa planga si dupa aia a venit tatal ei si s-a luat de mine si s-a luat si mama de mine. De atunci am o frica sa mai ating vreo fata si nu am mai facut-o de atunci.

Ce sfaturi aveti pentru mine pentru a-mi invinge timiditatea si pentru a imi face o prietena?

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Fii mai sociabil si nu le mai pipai asa, fetelor nu le place

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns:

"Iesi la joc". Vorbeste cu fetele, intra in grupurile unde sunt mai multe fete dar si baieti. Pe termen scurt poti accepta si una care iti place mai putin, important este sa capeti un pic de incredere si sa "iti faci mana".

| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Iesi din ce in ce mai mult pe afara si bagate in seama cu fetele care le consideri tu dragute. poate iese ceva.

| OrbiT1998 a răspuns:

In primul rand, niciodata sa nu ii pui mana pe fund unei fete din prima.Trebuie sa te bagi cu ele in seama si nu doar cu una. Apoi dupa ce vorbiti..., o inviti in oras sau pe unde vrei tu, iar de aici te descurci tu. PS:sa nu ai rusine.