| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani sunt clasa a 10-a si am un iubit care are 16 ani. La un bal al bobocilor, acum cateva luni am cunoscut un baiat care mi s-a parut simpatic si care se dadea la mine. Am pastrat legatura cu el... Acum cateva zile am fost mai multi in club (printre care si prietenul si iubitul meu), ei doi nu se cunosteau. Iubitului meu nu-i prea place sa danseze, statea pe o canapea si eu am stat mai mult cu celalalt baiat, dansam, ma luam in brate cu el etc. Chestia asta am facut-o din 2 motive: pentru ca vreau sa-l fac pe iuitul meu gelos, deoarece si el sta cu o fata mai tot timpul, e prietena lui buna si eu nu suport acest lucru, desi nu i-am zis nimic, nici macar nu i-am atras atentia. Al doilea motiv este ca il plac putin si pe celalalt baiat. Este genul de baiat care la fizic e perfect! La un moment dat m-am asezat cu acel baiat pe o canapea care era fata in fata cu cea pe care statea iubitul meu. Baiatul ma tinea in brate iar eu i-am soptit la ureche "Ma ajuti sa-l fac gelos pe Mihai (iubitul meu) in seara asta?", am inceput sa radem amandoi si el a zis "Sigur asta vrei?" si mi-a intors capul si m-a pupat pe gura in fata iubitului meu. Nu pot sa neg faptul ca nu mi-a placut, dar imi pare rau. Cand a vazut asta iubitul meu m-a luat de mana, am mers afara si m-a intrebat cea fost aia si eu mi-am cerut iertare si i-am zis ca pana acum n-am suportat ca si el statea cu fata aia. Acum nu ne-am impacat inca si imi este rusine sa-i dau un telefon, sau sa-i trimit mesaj dupa ce am facut.
Ce credeti ca ar fi bine sa fac? Cine a gresit mai mult in aceasta poveste?

7 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Poi, el a inceput primul, daca era cu tine nu trebuia sa stea cu alta, u te-ai simtit incoltita si ai simtit neevoia sa te aperi, dar ai cam exagerat un pic... Acum poti sa il suni sau sa te intalnesti cu el, si sa il iei cu usurelul, sa ii spui adevarul, si daca nu te-a sculta Doamne Fereste...trimite-i un mesaj, dar ai sa vezi vb cu el cat mai direct, fata in fata daca se poate. Mult succes:*

| Iulia26 a răspuns:

Trimite-i un mesaj in care sa ii spui ca ai vrut doar sa il faci gelos, dar baiatul a sarit calul. Ii poti spune si ca erai si tu putin geloasa si asta era ca un fel de razbunare. Dar nu te gandeai ca va iesi asa si ca il placi sau il iubesti foarte mult, depinde ce sentimente ai pentru el. Dupa mine, tu si Mihai ati gresit amandoi. De fapt Mihai doar statea cu o prietena buna. Aici ai gresit ca ai fost geloasa fara motiv si inca o greseala a fost sa il faci gelos cu un baiat pe care el nu il cunoaste. Si te-a sarutat pe deasupra. Ar trebui sa ii spui toate acestea. Sper ca te-am sfatuit cum trebuiehappy Bafta!

| DeeaMarry a răspuns:

Amandoi ati gresit! Dar cred ca tu putin mai mult...
Atunci cand intr-o relatie apare o neintelegere, solutia este comunicarea, nu razbunarea! Intre parteneri trebuie sa existe dragoste, intelegere, respect, in niciun caz razboi!
Ai putea incerca sa iti ceri iertare. Sa fiu sincera, daca as fi in locul lui, nu te-as putea ierta. Ai mers mult prea departe cu joaca. Sper ca iti dai seama ca in felul asta nu faci decat sa ranesti pe cineva. Pe acel cineva se prespune ca il iubesti. Insa cand iubesti nu poti ii poti face asa ceva persoanei iubite.
Cel mai probabil e ca tu nu il iubesti. Si atunci, de ce nu te desparti de el?!

| miaonici a răspuns:

Ai gresit enorm de mult...trebuia sa fii sincera cu el si sa-i spui ce nu-ti comvenea la el, daca te iarta dupa faza asta inseamna k te iubeste happy

| Cristy15 a răspuns:

E clar ca ai gresit. Nu trebuia sa incerci sa-l faci gelos. Trebuia doar sa-i atragi atentia despre prietenia foarte intensa cu acea fata.

Vorbeste cu el. Imploral pentru a 2-a sansa. Daca nu merge reorienteaza-te pe tipul celalalt.happy
Multa bafta!

| bety18 a răspuns:

Tu ai gresit, nu trebuia sa faci astasad, incearca sa ii explici iubitului tau ca tu nu ai nici.o treaba cu tipul acela.sunteti doar amici, si impacati.va.spune-i ca a fost doar o prostie, si explica-i ca si tu erai geloasa ca el statea cu fata aceea.winking, si poate va intelege

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok! Sigur ar fi sa il recuceresti! Daca nu cine stie, poate iti va da papucii in orice momentwinking