| passenger a întrebat:

Am 15 ani sunt clasa a 10-a si am un iubit care are 16 ani. La un bal al bobocilor, acum cateva luni am cunoscut un baiat care mi s-a parut simpatic si care se dadea la mine. Am pastrat legatura cu el... Acum cateva zile am fost mai multi in club (printre care si prietenul si iubitul meu), ei doi nu se cunosteau. Iubitului meu nu-i prea place sa danseze, statea pe o canapea si eu am stat mai mult cu celalalt baiat, dansam, ma luam in brate cu el etc. Chestia asta am facut-o din 2 motive: pentru ca vreau sa-l fac pe iuitul meu gelos, deoarece si el sta cu o fata mai tot timpul, e prietena lui buna si eu nu suport acest lucru, desi nu i-am zis nimic, nici macar nu i-am atras atentia. Al doilea motiv este ca il plac putin si pe celalalt baiat. Este genul de baiat care la fizic e perfect! La un moment dat m-am asezat cu acel baiat pe o canapea care era fata in fata cu cea pe care statea iubitul meu. Baiatul ma tinea in brate iar eu i-am soptit la ureche "Ma ajuti sa-l fac gelos pe Mihai (iubitul meu) in seara asta?", am inceput sa radem amandoi si el a zis "Sigur asta vrei?" si mi-a intors capul si m-a pupat pe gura in fata iubitului meu. Nu pot sa neg faptul ca nu mi-a placut, dar imi pare rau. Cand a vazut asta iubitul meu m-a luat de mana, am mers afara si m-a intrebat cea fost aia si eu mi-am cerut iertare si i-am zis ca pana acum n-am suportat ca si el statea cu fata aia. Acum nu ne-am impacat inca si imi este rusine sa-i dau un telefon, sau sa-i trimit mesaj dupa ce am facut.

Ce credeti ca ar trebui sa fac? Cine a gresit mai mult in aceasta poveste?

10 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Stii cum se zice *ai facut-o cam lata*, oricum nu te intrista de la gelosie se ajunge la munte si nu e bine de loc. Prietenul asta al tau a mers cam departe de la un simplu dans la un sarut, tu trebuie sa vezi ce sentimente ai si sa le controlezi pentru unul singur si nu 7, daca inima ta decide atunci vei sti ca iubirea e pentru acel baiat. Pe viitor fii un pic mai atenta!

| kirin a răspuns:

Tu.ca l-ai sarutat pe individutongue trebuia doar sa te iei de mana(in brate) cu individu si atat.nu sa-ti dai limbi pe acolo fix in fata lui, sorry dar tu esti de vina si tu ar trebui sa ii dai un telefon.bft:*

| Heys a răspuns:

Pai scuze dar eu nu a ggresit cu nimic. Daca el nu le are cu dansul tu nu poti sa ii impui acest lucru adica sa danseze.Si baiatul acela poate lui ii placea de tine si crede ca poate sa aiba o relatie cu tine mai ales ca te lasa-i pe el si etc. el chiar credea ceva.Cand tu iai soptit la ureche adevaratele tale "planuri" el a fost foarte dezamagit si de aia a reactionat asa adica de ce sa iti faca jocul sa te sarute si sa termine cu toata treaba asta(si eu faceam la fel).
Si mie mi-ar fi rusine sa il mai sun si sa mai dau ochii cu el dar trebuie sa iti iei inima in piept daca nu o sa deveniti tot mai distanti si dragostea dintre voi va pieribig grin

| DiamondShine a răspuns:

Eu in locul iubitului tau mai intai te omoram in bataie(asta pentru ca l-ai jignit f mult facand acel gest si l-ai facut de ras in fata prietenilor cu care erati)si apoi te-as fi intrebat de ce ai facut aia,daca mai puteai sa vblaughing

Acum numai daca e el prea prost si prea pampalau o sa-ti raspunda vreodata la telefon. Daca i-ti placea de altu de ce nu i-ai dat papucii actualului? ete na verde si gata,te combinai cu alalalt,dar prin gestul tau ti-ai creat o reputatie proasta.

Nu zic ca baietii sunt sfinti si nu merita sa-i inselam, da nici asa pe fata, ca in cazul tau baiatu` ala care te-a pupat cred ca deja are o impresie proasta despre tine si nu o sa vrea ceva serios vreodata.Si app de amica prietenului tau, daca te deranja acest lucru ii spuneai si gata, tu de fapt mai mult ai profitat de acest lucru ca sa te pupi cu fat-frumoslaughing

| djraresdj a răspuns:

Tu ai gresit, nu trebuia sa mergi asa de departe, un simplu dans, un tinut in rbate mai provocator era indeajuns... sunt aproape sigur ca fata cu care umbla prietenul tau nu la pupat pe gura(a.k.a mozol). deci din pacate tu ai gresit mai mult sad
fundasad?

| karinamark a răspuns:

Naspa chestia.Pai cam ii vina ta adica doamne daca erai geloasa pe prietena lui trebuia sa ii spui nu sa te saruti cu altul cel mai bine ar fi sa iti calci pe orgoliu si sa ii ceri iertare dar asta face to face. daca el nu reactioneaza mai incearca o data si daca nici atunci treci la urmatorul.

| Madyupsik a răspuns:

La sigur tu esti vinovata. Din vorbele tale iubitul tau era un baiat pe cinste un alt baiat putea sa te loveasca sau sa te numeasca cu cuvinte urite dar din cite inteleg el nu a facut-o asta inseamna ca nu era indiferent fata de tine. Si poata e ca el nu a sarutaty pe nimeni si el nu a incercat sa iti joace tie pe nervi. Cred ca ar trebui sa il )suni sa ii axplici ce s-a intamplat (dac il iubesti). Si daca va ve-ti impaca sa ii spui ca nu iti place ca Domnshoara aia (prietena lui) se invirte in preajma lui. Si cred ca problema va fi rezolvata.
Baffta in contiuare.

| EdiiThxoxo a răspuns:

Tu ai gresit, pentru ca nu stii ce vrei. Daca ai o relatie cu cineva si iti place de altcineva, cel mai bine e sa rupi prima relatie. Stii vorba aia cu " a treia roata la bicicleta? " asa era tipul cu care l-ai facut gelos pe prietenul tau, si nu e corect nici fata de el.

| Andreamiss a răspuns:

Din puntul meu de vedere ar trebui sa alegi intre ei doi.
Pentru ca cum ai mentionat iti cam place si de baiatul respectiv >
De ce ar trebui sa alegi pentru ca sti cum se spune cand alergi dupa doi iepuri nu prinzi nici unu. Si eu cred ca baiatul care tea sarutat te cam place. Cred ca ai grestit pentru ca trebuia sa-i spui iubitului tau adevaru.

| Macary a răspuns:

Chiar ca ar trebui sa iti fie rusine! happy eu nu stiu cum tipul ala a fost asa de nesimtit incat sa accepte asa ceva!